Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Ответственность за тяжкое преступление совершенное несовершеннолетним

31.12.2013 17:09

Здравствуйте, интересует такой вопрос. Несовершеннолетнему попало в руки оружие с целью ремонта, статья считается тяжкая.
Статья 263-1. Незаконное изготовление, переработка или ремонт огнестрельного оружия или фальсификация, незаконное удаление или изменение его маркировки, или незаконное изготовление боевых припасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств.Наказание в виде лишении свободы от 3 до 7 лет.
Но присутствует тот факт что оружие было сдано добровольно. Скажите пожалуйста что грозит и есть ли смягчающие обстоятельства? Заранее благодарен





Доступные специалисты в области уголовного права и процесса

Возможно Вам будут полезны следующие видеоконсультации

Могут ли посадить за долг банку?
Могут ли посадить за долг банку?
В этом ролике мы поговорим возможной криминальной ответственности за неуплату кредита Один из часто задаваемых...
Панасюк Сергей (юрист)
г. Киев

Ответы юристов

0
фото
Off-line Ковріжних Валерій Вячеславович
адвокат
Ивано-Франковск
ответил 31.12.2013 18:54

Зважаючи на правові позиції, висловлені нижче, хотів би додати наступне.

Слід обов'язково брати до уваги роз'яснення Постанови Пленуму Верховного Суду України від 26.04.2002 р. № 3 "Про судову практику в справах про викрадення та інше незаконне поводження із зброєю, бойовими припасами, вибуховими речовинами, вибуховими пристроями чи радіоактивними матеріалами", зокрема, пунктом 28 цієї Постанови зазначено: 

"Звернути увагу судів на те, що під добровільною здачею органам влади зброї, бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв, яка згідно з ч. 3 ст. 263 КК є підставою для звільнення від кримінальної відповідальності, необхідно розуміти такі дії, коли особа, маючи можливість і надалі зберігати будь-який із зазначених предметів, незалежно від мотивів за власним бажанням передає його відповідному державному органу". Всіх благ вам та успішного вирішення ситуації.
0
фото
Off-line Ковріжних Валерій Вячеславович
адвокат
Ивано-Франковск
ответил 31.12.2013 18:45
ответ исправлен 01.01.2014 20:37

Доброго вечора !

За класифікацією злочинів (ст. 12 Кримінального кодексу України) неповнолітній скоїв тяжкий злочин, оскільки за його вчинення предбачене основне покарання у виді позбавлення волі на строк не більше десяти років.

Разом з тим, необхідно знати вік неповнолітнього, адже за змістом ст. 22 КК Україникримінальній відповідальності підлягають особи, яким до вчинення злочину виповнилося 16 років. При цьому, особи, які вчинили злочин у віці від 14 до 16 років, підлягають кримінальній відповідальності лише за передбачені кримінальним законом окремі злочини.Злочин, передбачений ст. 263-1 до переліку цих злочинів не входить.

Згідно п. 1, 3 ч.1 ст. 66 КК України пом'якшуючою обставиною в даному випадку є зявлення особи із зізнанням, щире каяття, а також вчинення злочину неповнолітньою особою.

Варто сказати, що необхідно детально і ретельно вивчити всі обставини справи, врахувати передумови, що сприяли вчиненню злочину, та відповідно, за можливості перекваліфікувати діяння на ст. 263 КК України, оскільки на мій погляд, дії неповнолітнього підпадають під зберігання зброї. Перекваліфікація злочину надасть можливість скористатися ч. 3 ст. 263 КК України щодо звільнення від кримінальної відповідальності, поскільки неповнолітня особа (пом'якшуюча обставина) добровільно здала органам влади зброю.

Хотів би порадити вам невідкладно звернутися до адвоката, який вивчить матеріали даного кримінального провадження, та вживатиме належних процесуальних заходів для здійснення захисту цієї неповнолітньої особи.

Буду радий допомогти вам. 


0
фото
Off-line ЖИЛКИН Владимир
адвокат
Виноградов
ответил 31.12.2013 18:21

Здравствуйте !

Согласно ч.3 ст. 263 УК Украины ,освобождается от уголовной ответственности лицо,совершившее преступление ,предусмотренное ч.1 или 2 ст.263 УК если оно добровольно сдало органам власти оружие. боеприпасы,взрывчатые вещества или в/приспособления. Кроме того, согласно ч.3) ст.66 УК совершение преступления несовершеннолетним при назначении  судом наказания является обстоятельством,смягчающим наказание.



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?