Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Неправильно составленный протокол инспектором ГАИ

12.03.2013 16:37

Доброго дня! Я потрапив в ДТП, та змістив своє авто, ДАІ які прибули на місце в протоколі написали, що я змістив авто на кілька метрів, та вказали, що це ст. 122.4(залишення місця ДТП). Вони правильно написали? на скільки я розумію залишенням місця ДТП є відсутність громадянина в момент оформлення події співробітниками міліції, а я там перебував весь час та визвав сам ДАІ.





Ответы юристов

0
фото
Off-line Кирплюк Дмитрий
адвокат
Киев
ответил 13.03.2013 11:33

Вопрос психологический.

Конечно есть презумпция невиновности, но и четкие правила: переместил машину - оставил место ДТП. 

Переместил не далеко - хорошо, смягчающее обстоятельство.

Мне кажется, что Вы совершили ДТП и решили побыстренькому уехать. Кто-то увидел, начал кричать, побежал, испугались, договориться на получилось, вызвали гаи.

Гаи написали скорее всего общепринятую формулировку в таких случаях. Она не на 100% отображает реальную ситуацию, однако вряд ли Вы сможете на основании этого обжаловать действия гаи. По крайней мере на степень вины по факту дтп это не повлияет. Это ведь основной вопрос.

Совет: обратитесь к юристу по ДТП, тут такие есть, - пусть помогут Вам составить хороший отзыв в суд.


0
фото
Off-line Михальчук Богдан
юрист
ответил 12.03.2013 17:58

Питання досить складне і трактувати його можливо по-різному за різних обставин та кваліфікуючих, але оскаржувати 122-4 потрібно.


0
фото
Off-line Пасика Евгений
юридическая компания
Киев
ответил 12.03.2013 17:32
этот ответ относится к Губский Виктор

Так, очевидний що в правилах про цей випадок згадується, але за переміщення транспортного засобу немає відповідальності, адже у статті КУпАП відповідальність за залишення місця ДТП. А чіткого визначення місця ДТП в законодавстві немає. Тому, свідків які були за 10 метрів від автомобілів називають свідками з місця пригоди. Тобто, місце ДТП - досить широке поняття. Тому, можна зробити висновок, що законодавство на нашому боці і трактуємо ми його по своєму, а ще є судові рішення с подібних ( не аналогічних) ситуацій, де працівники ДАІ були неправими.


0
фото
Off-line Кацалап Андрей
юрист
Киев
ответил 12.03.2013 17:29

Взагалі, виходячи із суті норми ст. 122-4 КУпАП, погоджуюся з думкою тих колег, що вважають таку кваліфікацію ваших дій невірною.
Але, на жаль, судова практика говорить інше - знайшов декілька судових рішень, в яких переміщення авто (щоб не заважати іншим учасникам дорожноього руху, наприклад), трактується як правопорушення за 122-4 КУпАП.
З іншого боку - судячи з цих рішень, особливої аргументації з боку винуватців ДТП та подальшого апеляційного оскарження постанов місцевих судів не було. Так що - цілком можливо отримати рішення суду і на Вашу користь. 


0
фото
Off-line Губский Виктор
адвокат
Киев
ответил 12.03.2013 16:53

Добрий день!

Відповідно до п. 2.10. Правил дорожнього руху у разі причетності до дорожньо-транспортної  пригоди водій зобов'язаний, крім іншого: а) негайно зупинити транспортний засіб і залишатися на місці пригоди; в) не переміщати транспортний засіб і предмети, що мають причетність до пригоди.

Висновок очевидний.


0
фото
Off-line Слымак Татьяна
адвокат
Киев
ответил 12.03.2013 16:53

п. 2.10. Правил дорожнього руху, де сказано, що при дорожньо-транспортній події водій, причетний до неї, зобов'язаний: 
- негайно зупинити транспортний засіб, 
- включити аварійну світлову сигналізацію й виставити знак аварійної зупинки,
- не переміщати предмети, що мають відношення до події, 
- вжити заходів щодо надання першої допомоги потерпілим, викликати швидку медичну допомогу, а в екстрених випадках відправити потерпілих на попутному, а якщо це неможливо, доставити на своєму транспортному засобі до найближчої лікувальної установи, повідомити своє прізвище, реєстраційний знак транспортного засобу (із пред'явленням документа, що посвідчує особистість, або водійського посвідчення й реєстраційного документа на транспортний засіб) і повернутися до місця події,
- повідомити про те, що трапилося, до міліції, 
- записати прізвища й адреси очевидців і дочекатися прибуття працівників міліції

По сути - это перемещение, а не скрытие с места ДТП...Но, таким образом вы своими действиями не дали возможности ГАИшникам отфиксировать реальную картину ДТП.

Сейчас важно, что вы указали в протоколе? Где случилось ДТП и кто фиксировал?


0
фото
Off-line Зорич Леонід
адвокат
Киев
ответил 12.03.2013 16:49
ответ исправлен 12.03.2013 16:50

Безусловно, в этом случае не будет состава правонарушения по "оставлению места ДТП". Обязательно составьте жалобу начальнику ГАИ соответствующего района где изложите, что и как было. Причину перемещения авто (шок, уговору второго участника, или как там на самом деле было). Опять же я надеюсь схема ДТП была составлена при Вас и Вам дали ее подписать, есть понятые, и Пояснения Ваши и второго участника ДТП из которых можна сделать вывод, что вы никуда не "оставляли место ДТП"?

А к стати, почему на самом деле вы переместили авто?


0
фото
Off-line Пасика Евгений
юридическая компания
Киев
ответил 12.03.2013 16:47

Інспектори ДАІ не праві та складений протокол являється складеним з порушеннями, а тому рішення яке на підставі нього буде винесене вважатиметься незаконним та протиправним. Шанс виграти цю справу досить великий.


0
фото
Off-line Моргун Игорь
Киев
ответил 12.03.2013 16:46

Написали правльно так как вы сьехали с места ДТП и не важно на метр или на километр



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?