Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Право на жилье

26.12.2013 13:48

Я мать одиночка, мать ребенка инвалида. Два года назад меня поставили на квартирную очередь, но продвижений нет, говорят, что не строятся в нашем поселке. Дом в котором мы прописаны разрушен, новым жильем нас не обеспечили, что нам делать?



Комментарии автора вопроса

27.12.2013 12:57      комментарий относится к Закалюжна Інна
Нетфактов у меня нет.Они утверждаютчто это мы его бросилии он развалился.Хотя он очень старый и много лет находился в аварийном состоянии.

27.12.2013 12:18      комментарий относится к Закалюжна Інна
Девятая в очереди,и дом был разрушен.Но власти утверждают,что он сам.



Возможно Вам будут полезны следующие видеоконсультации

Проблемы с ЖЭКами. Как их решить? Сергей Панасюк.
Проблемы с ЖЭКами. Как их решить? Сергей Панасюк.
В этом ролике мы поговорим о проблемах с ЖЭКами, о качестве коммунальных услуг и как бороться с ЖЭКами Запомните...
Панасюк Сергей (юрист)
г. Киев

Ответы юристов

0
фото
Off-line Закалюжна Інна
адвокат
Житомир
ответил 27.12.2013 13:09

я хочу щоб Ви зрозуміли, що якщо будинок був дійсно знесений з ініціативи місцевої влади то Вас мають забезпечити іншим житлом (почитайте відповідь Довбиш Анастасії)

але якщо будинок був Вашою власністю і з Вашої вини дійшов до стану повного руйнування то це вже виключно Ваша вина і крім того що вже зроблено (поставили в чергу на житло) нічого місцева влада для Вас робити не має.


0
фото
Off-line Закалюжна Інна
адвокат
Житомир
ответил 27.12.2013 12:31

для невеликого населеного пункту бути дев"ятою у черзі це не так вже і погано, але це не міняє ситуації,- очікування займе роки.....

щодо того, що будинок був зруйнований за вказівкою місцевої влади....якщо є конкретні факти на підтвердження цього то Вам мали надати інше житло....

пропоную звернутись до органів місцевої влади з зверненням щодо роз"яснення Вашого питання, зокрема, чому Вас не запезпечили іншим житлом, якщо це було знесення будинку та повідомити на підставі якого рішення відбувся знос будинку......


0
фото
Off-line Костромина Виктория
юрист
Киев (также вся Украина)
ответил 26.12.2013 14:22

ждать - даже если вас необходимо срочно - но нет квартир - вас переселять некуда - увы - хоть и положено


0
фото
Off-line Закалюжна Інна
адвокат
Житомир
ответил 26.12.2013 14:19

квартирна черга просувається дуже повільно, роками і те що Ви лише 1 рік перебуваєте на такому обліку не є вагомим аргументом, а тому наберіться терпіння і чекайте, постійно нагадуйте про себе.......

напишіть яка Ви за рахунком у черзі і як зруйнований Ваш дом (він сам повалився чи це було сплановане знищення будинку)


0
фото
Off-line Довбыш Анастасия
юрист
Киев
ответил 26.12.2013 14:19
ответ исправлен 26.12.2013 14:20

Згідно зі ст. 110 ЖК наймачі та члени  їх сімей, які проживають в житлових будинках державного і громадського  житлового фонду, можуть бути виселені з наданням іншого упорядженого житлового  приміщення, якщо:

  1. будинок, у якому знаходиться  житлове приміщення, підлягає знесенню;
  2. будинок (житлове приміщення)  загрожує обвалом;
  3. будинок (житлове приміщення)  підлягає переобладнанню на нежитловий. Офіцерів, прапорщиків і мічманів,  військовослужбовців надстрокової служби

Першою підставою для виселення, передбаченою  ст.ст. 110, 111 ЖК, є знесення будинку. Воно може мати місце у зв’язку з  вилученням земельної ділянки, на якій розташований будинок, для державних і  громадських потреб.

Необхідність вилучення  житлового будинку для державних або громадських потреб виникає для потреб міст  у зв’язку з розширенням житлових кварталів, існуючих підприємств,  реконструкцією вулиць, майданів, будівництвом шкіл, лікарень та інших об’єктів  соціально-побутового призначення. Обґрунтоване рішення про знесення має бути  винесено виконкомом або державною адміністрацією незалежно від належності  будинку.

Громадянам, яких виселяють з  будинку, надається інше благоустроєне житлове приміщення виконавчим комітетом  відповідної ради чи державною адміністрацією, а  у випадках, коли земельна ділянка відводиться державній, кооперативній чи іншій  громадській організації, — цією організацією.

У разі знесення житлових будинків, що  є у приватній власності громадян, у зв’язку з вилученням земельних ділянок для  державних або громадських потреб, громадянам, членам їх сімей, а також іншим  громадянам, які постійно проживають у цих будинках, надаються за встановленими  нормами упоряджені квартири в будинках державного або громадського житлового  фонду. Крім того, власникам житлових будинків надається право вибору: або  отримати відшкодування вартості будинків (квартир), будівель та пристроїв, що  зносяться, або право використати матеріали від розбирання цих будинків,  будівель та пристроїв на свій розсуд.

Альтернативою наданню квартир за  бажанням громадян може буди забезпечення виконавчими комітетами місцевих рад  можливості позачергового вступу до ЖБК і одержання в них квартир.

Друга підстава, передбачена ст.ст. 110, 112 ЖК  — це загроза обвалом будинку або житлового приміщення, що розміщується в ньому.

Висновок про технічний стан житлового  будинку (житлового приміщення), залежно від  відомчої приналежності, складається спеціально створеною виконавчим комітетом  місцевої ради або державної, кооперативної чи іншої громадської організації, у  віданні яких знаходиться житловий будинок (житлове приміщення), комісією з  числа відповідних спеціалістів. Висновок комісії про загрозу обвалом житлового будинку (житлового приміщення)  затверджується виконавчим комітетом місцевої ради незалежно від того, в  чиїй приналежності знаходиться будинок (житлове приміщення), одночасно з  наданням для осіб, які підлягають виселенню, іншого упорядженого житлового  приміщення.

Згідно зі ст. 112 ЖК інше  упоряджене житлове приміщення залежно від належності  будинку, надається виконавчим комітетом місцевої ради чи державною, кооперативною  або іншою громадською організацією, а в разі неможливості надання житлового  приміщення цією організацією — виконавчим комітетом місцевої ради.

Третя підстава до Вашого випадку не відноситься

Наскільки я розумію, Ваше право на отримання житла порушено. У звязку з чим, рекомендую звертатись до суду із позовною заявою щодо відновлення порушеного права та про спонукання виконавчого комітета до вчинення дій з надання житлової площі



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?