Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Виведення учасника з ТОВ

26.12.2013 10:33
Шановні юристи підкажіть як вивести учасника ТОВ (який є єдиним засновником і директором)без залучення нотаріуса

Комментарии автора вопроса

26.12.2013 11:45      комментарий относится к Аргумент-Консалтинг, юридическая компания Содоль Андрей
цікавить саме спосіб зміни учасника без участі нотаріуса (якими документами ТОВ це можна зробити і як правильно оформити протоколи), а не засвідчення підписів нових учасників. Порекомендуйте як це зробити?

26.12.2013 11:17
В яких випадках документи, що підтверджують зміну учасників ТОВ, не потребують нотаріального посвідчення?



Ответы юристов

0
фото
Off-line Украинская юридическая группа "Оптима" optimagoup
юридическая компания
Киев
ответил 26.12.2013 13:19

  

   Доброго дня.

               Відповідно до ст.209 Цивільного кодексу України правочин, який  вчинений у письмовій формі, підлягає нотаріальному посвідченню лише у випадках, встановлених законом  або  домовленістю  сторін. Слід зазначити, що діючим цивільним законодавством не передбачена необхідність нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу частки учасника в статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю.                Також, після внесення відповідних змін до законодавства у 2011 році відпала необхідність і нотаріального засвідчення підписів засновників (фізичних осіб) на статуті товариства з обмеженою відповідальністю.                Окрім того, згідно з Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» у переліку документів, необхідних для проведення  державної  реєстрації змін до установчих документів пов'язаних  із  зміною  складу  засновників (учасників) юридичної особи зазначається надання примірника  оригіналу (ксерокопії, нотаріально засвідченої копії) одного із таких документів:
 - рішення про  вихід  юридичної  особи  із  складу  засновників (учасників);  - заяви фізичної особи про вихід із складу засновників (учасників);  - заяви, договору, іншого документа про перехід чи передачу частки учасника у статутному капіталі товариства;  -  рішення уповноваженого  органу  юридичної особи про примусове виключення засновника (учасника) із складу засновників (учасників) юридичної  особи,  якщо  це  передбачено законом або установчими документами юридичної особи.                Отже, теоретично, згідно з законодавством, здійснити державну реєстрацію зміни учасника товариства без залучення нотаріуса Ви можете, проте на практиці, як свідчить досвід, можуть виникнути складнощі.  
0
фото
Off-line Аргумент-Консалтинг, юридическая компания Содоль Андрей
юридическая компания
Киев
ответил 26.12.2013 11:56
ответ исправлен 26.12.2013 12:38

Заява або договір про відчуження або передачи частки від старого до нового, протокол, підписання нової редакції статуту або без такого, у випадку попереднього переходу на модельний статут. Що до правильності складання документів, то зверніться безпосередньо до юриста, так як тут Вам ні хто не буде розписувати як їх складати, або знайдіть відповідні зразки в інтеренеті.

щодо нотаріального посвідчення, в практиці виникають проблеми з реєстраторами, тому або сперичатись з ними і оскаржувати відмову (таке буває) або принаймні нотаріально засвідчити заяву про вихід та передачу, перейти на модельний статут і провести зміни.


0
фото
Off-line Максимик Михайло Петрович
юридическая компания
Запорожье (также Дніпропетровськ, Мелітополь, Миколаїв, Київ)
ответил 26.12.2013 11:55

У Вас не виведення єдиного учасника (бо це не можливо!), а заміна. Приєднуюсь до кваліфікованої відповіді А.Романченко: все можна зробити без участі нотаріуса, шляхом укладання, наприклад, договору, а потім - нової редакції статуту. Але краще не економити на нотаріусі!!!


0
фото
Off-line Романченко Артём
юрист
Киев
ответил 26.12.2013 11:38
ответ исправлен 26.12.2013 11:39
этот ответ относится к Аргумент-Консалтинг, юридическая компания Содоль Андрей

С точностью наоборот, коллега. Договор не нужно обязательно заверять нотариально, а заяву надо обязательно. А вот подписи новых учредителей на уставе также согласно закона не нужно заверять, но желательно это делать по причинам, которые я указал. Почитайте закон о гос. регистрации.


1
фото
Off-line Аргумент-Консалтинг, юридическая компания Содоль Андрей
юридическая компания
Киев
ответил 26.12.2013 11:31
ответ исправлен 26.12.2013 11:32

Просто вивести, чи провести зміну?

У будь якому випадку при зміні участника, необхідно буде або договір або заява про відчуження корпоративних прав, які оформлюються нотаріально. Далі можна обійтись без нотаріального засвідчення статуту.

Якщо необхідна допомога, звертайтесь.


0
фото
Off-line Романченко Артём
юрист
Киев
ответил 26.12.2013 11:01
ответ исправлен 26.12.2013 11:17

Здравствуйте!

На сегодняшний день теоретически можно провести всё без нотариуса, другой вопрос насколько это целесообразно. Так, сам договор купли-продажи корпоративных прав не подлежит обязательному нотариальному заверению, просто делаете 3 экземпляра оригинала, один из которых даёте гос. регистратору. Подпись нового учредителя на уставе также согласно закона не требует нотариального заверения. НО. На практике может возникнуть проблема, в частности например с банком. Так как банку после смены учредителей необходимо предоставить нотариально заверенную копию устава, а нотариусы отказываются заверять устав, подписи учредителей на котором в своё время не были заверенны нотариально. Некоторыми коллегами предлагается заверить копию устава у гос. регистратора для банка. Но, практически мало какие гос. регистраторы соглашаются это делать, мотивируя тем, что согласно закона у них нет полномочий на заверение копий устава. Поэтому договор купли-продажи корпоративных прав можете и не заверять, а вот подпись на уставе нового учредителя рекомендуется нотариально заверить.


0
фото
Off-line Надеждов Федір
Донецк
ответил 26.12.2013 10:50

У деяких випадках документи (в залежності від суб'єктного складу учасників), що підтверджують зміну учасників ТОВ, не потребують нотаріального посвідчення, проте, нотаріус потрібен на стадії нотаріального посвідчення статуту в новій редакції.


0
фото
Off-line Гаращук Сергей
Киев
ответил 26.12.2013 10:40

Вивід учасника можливе декількома шляхами: 

- Вихід на підставі заяви (нотаріально оформляється);

- Договір купівлі-продажу (нотаріально оформляється).

Інші шляхи мені не відомі, оскільки учасник є 100 % власником.



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?