Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Вітаю. Протягом кількох років виникнув спір за межу з сусідкою. Вона тримає город,...

15.10.2016 13:45

Вітаю. Протягом кількох років виникнув спір за межу з сусідкою. Вона тримає город, поруч з нашим будинком, і більше ніж на метр влізла нам у межу. З двома іншими ділянками, які вона має, ситуація аналогічна - про добросусідство з її сусідами ніяка мова не йде.

При замірюванні земельних ділянок на приватизацію межу виміряли нормальну. Плюс, на зібранні сільської ради нам дали в користування з можливістю приватизації садок (0,2 сотих), яким вона не користувалась і не доглядала. Вона була не проти. За ним останні років 5 доглядали ми.

Тепер ситуація змінилась - підписувати папери про приватизацію вона не хоче, садок теж вважає своїм і далі лізе нам в город. Лінія межі заступає навіть за лінію будинку. Має ж бути якийсь хоч мінімальний відступ в 1.5 - 2 метри між сусідами?

Що нам робити з цим і з чого почати для вирішення цього питання?





Ответы юристов

0
фото
FIND
Off-line Рыбинцев Сергей
адвокат
Днепропетровск (также Киев)
ответил 17.10.2016 12:50

Доброго дня!

Порадив би почати зі звернення  до місцевого органу влади.

Відповідно до вимог ст. 106 ЗК України питаннями, які стосуються відновленню межових знаків займається державний орган, а не власник земельної ділянки.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 106 ЗК України власник земельної ділянки має право вимагати від власника сусідньої земельної ділянки сприяння встановленню твердих меж, а також відновленню межових знаків у випадках, коли вони зникли, перемістились або стали невиразними.

Частиною 2 та 3 стаття 106 ЗК України передбачено, що види межових знаків і порядок відновлення меж визначаються органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері земельних відносин. Витрати на встановлення суміжних меж несуть власники земельних ділянок у рівних частинах, якщо інше не встановлено угодою між ними.

Якщо місцевий орган не допоможе у вирішенні питання, тоді ви вже вправі звертатися до суду за захистом.



Ваш юрист у Дніпропетровську,Києві, Одесі // (050) 3202873 ribintsevss@gmail.com
Показать контактную информацию

закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?