Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Авторское право на сайт

19.12.2013 11:20
Здравствуйте!
У меня такой вопрос. Я написал сайт по подобию существующего но мой полностью написан мной. Меня интересовало могут ли ко мне предявить претензии владельцы того сайта. На вашем сайте мне посоветовали
- оформить авторское право на код сайта
- оформить патент на структуру или что-то вроде того.
1) Так что же выходит структуру и подход тоже можно запатентовать? Но ведь идея сайта не уникальна - доска объявлений. Получается, что несмотря на то, что мой сайт полностью написан мной, но похож, то мне могут что-то предъявить?
2) Как мне узнать патентовал ли свою структуру тот сайт и где мне оформить эти 2, документа, которые мне посоветовали, у юриста?
Сколько это ориентировочно стоит и что для этого надо?

Заранее спасибо за ответ)



Ответы юристов

0
фото
Off-line Удаленный Пользователь
ответил 19.12.2013 15:04

Здравствуйте!

Я оказываю подобные услуги на профессиональной основе (см. мой сайт www.kolosov.kiev.ua).

В вашем случае возможны несколько решений.

Будут вопросы - обращайтесь.


0
фото
Off-line Хилинский Анатолий
ответил 19.12.2013 12:17

Доброго дня!

Щоб надати відповідь на Ваше запитання потрібно зрозуміти, що саме мається на увазі під поняттям «сайт».

Отже, визначення даного поняття можна знайти в наказі Державного комітету зв'язку та інформатизації України від 25.11.2002 року № 327/225 «Про затвердження Порядку інформаційного наповнення та технічного забезпечення Єдиного веб-порталу органів виконавчої влади та порядку функціонування веб-сайтів органів виконавчої влади». Згідно з положень даного документу «веб-сайт» - це сукупність програмних та апаратних засобів з унікальною адресою у мережі Інтернет разом з інформаційними ресурсами, що знаходяться у розпорядженні певного суб'єкта і забезпечують доступ юридичних та фізичних осіб до цих інформаційних ресурсів та інші інформаційні послуги через мережу Інтернет» .

В вашому випадку унікальною адресою в мережі Інтернет є доменне ім'я, яке зазначене в адресі сайту, наприклад: адреса сайту – http://advokat-hills.kiev.ua/, доменне ім’я – advokat-hills.

Спробуйте  зареєструвати доменне ім’я, як торговельну марку. Після згаданої дії доменне ім’я підлягає правовій охороні та надає власнику свідоцтва на знак для товарів і послуг права зазначені ЗУ «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг».

Правове обгрунтування – згідно ЗУ «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг», доменне ім'я - ім'я, що використовується для адресації комп'ютерів і ресурсів в Інтернеті. У статті 16 цього ж закону зазначено те, що використанням знака для товарів і послуг є також застосування його в мережі Інтернет.

Якщо на сайті розміщується певна комп’ютерна програма (набір послідовних інструкцій у вигляді слів, цифр, кодів, схем, символів чи в будь-якому іншому вигляді, виражених у формі, придатній для зчитування та виконання обчислювальною машиною, які приводять його у дію для досягнення певної мети або результату), то раджу теж її закріпити на правовому рівні, так як, комп'ютерні програми на території України охороняються законом як літературні твори. Така охорона поширюється на комп'ютерні програми незалежно від способу чи форми їх вираження.

 В той же, час довести те, що сайт було «передерто» з іншого сайту дуже складно:

  1. подібних сайтів 10-ки тисяч;
  2. третя особа повинна довести те, що ви передерли саме її версію. Така дія підлягає експертному порівняльному дослідженню;
  3. кольорові гамми, посилання, «віконця», методи переходи по сторінкам сайту і т.д. і т.п. – це виключно Ваше бачення роботи сайту;
  4. і, нарешті, сам по собі сайт не може бути об’єктом інтелектуальної власності,  а отже третя особа не могла зареєструвати право власності на нього.

0
фото
Off-line Цебак Іван
юрист
Львов
ответил 19.12.2013 12:03

якщо ваш сайт не є унікальни то не має сенсу реєструвати автор право

з іншої сторони, авторське право виникає  з моменту ствоерння обєтку авторського права в даному випадку - сайту, 

лиш на сайті вкажіть автор - ПІБ (ваші)



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?