Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Розірвання договору оренди землі

18.12.2013 10:37

Шановні юристи, підкажіть, чи передача в судоренду земельної ділянки без згоди орендодавця може бути підставою для розірвання договору оренди землі?





Доступные специалисты в области земельного права

Ответы юристов

0
фото
Off-line Вакуленко Игорь
юрист
Луганск
ответил 19.12.2013 13:08
этот ответ относится к Довбыш Анастасия

Уважаемая коллега! Пожалуйста, по возможности, отвечайте нашим клиентам чуть попроще. Они ведь многого из того, что Вы пишете, не понимают. Заранее спасибо.


0
фото
Off-line Мацегора Марина
адвокат
Харьков
ответил 18.12.2013 12:51
Ви вже передали земельну ділянку в субаренду чи тільки збираєтесь? Якщо тільки збираєтесь - то не треба. Орендована земельна ділянка - орендодавець міська рада чи приватна власність? Якщо рада - то потрібно звернутись за дозволом, оформляється рішенням ради. Недотримання може призвести до звернення ради до суду за розірванням договору.
0
фото
Off-line Довбыш Анастасия
юрист
Киев
ответил 18.12.2013 10:54

Во-первых, правовые отношения, касающиеся аренды земли регулируются ЗУ "Об аренде земли" И если положения договора противоречат императивным нормам этого закона, то они могут быть признаны недействительными в судебном порядке.

Согласно ст. 8 ЗУ "Об аренде земли", земельный участок, переданный в аренду или её часть может передаваться в арендатором в субаренду без изменения её целевого назначения, если это предусмотрено договором аренды или с письменного согласия арендодателя. Если на протяжении месяца арендодатель не предоставит письменного согласия или возражения, арендованный земельный участок может быть передан в субаренду.

Но, передача в субаренду земельных участков, на которых расположены целостные имущественные комплексы предприятий, учреждений и организаций государственной или коммунальной собственности, а также основанных на имуществе, принадлежащем Автономной Республике Крым, и их структурных подразделений, запрещается.

Договор субаренды также подлежит государственной регистрации.


0
фото
Off-line Даценко Юлія
адвокат
Лубны (также Кременчук)
ответил 18.12.2013 10:53

 Згідно статті  8 ЗУ Про оренду землі

Орендована земельна ділянка або її частина може передаватися 

орендарем у суборенду без зміни цільового призначення, якщо це
передбачено договором оренди або за письмовою згодою орендодавця.
Якщо протягом одного місяця орендодавець не надішле письмового
повідомлення щодо своєї згоди чи заперечення, орендована земельна
ділянка або її частина може бути передана в суборенду.

Умови договору суборенди земельної ділянки повинні
обмежуватися умовами договору оренди земельної ділянки і не
суперечити йому.

Строк суборенди не може перевищувати строку, визначеного
договором оренди землі.

У разі припинення договору оренди чинність договору суборенди
земельної ділянки припиняється.

Договір суборенди земельної ділянки підлягає державній
реєстрації.

За згодою сторін договір суборенди земельної ділянки
посвідчується нотаріально.

Передача в суборенду земельних ділянок, на яких розташовані
цілісні майнові комплекси підприємств, установ і організацій
державної або комунальної власності, а також заснованих на майні,
що належить Автономній Республіці Крим, та їх структурних
підрозділів, забороняється.

Орендарі земельних ділянок сільськогосподарського призначення
на період дії договору оренди можуть обмінюватися належними їм
правами користування земельними ділянками шляхом укладання між
ними договорів суборенди відповідних ділянок, якщо це передбачено
договором оренди або за письмовою згодою орендодавця.

Потрібно дивитися в договорі на яих умовах передається земельна ділянка в суборенду. В разі, коли така передача заборонена чи недотримана умова щодо отримання згоди на передачу в суборенду, сторона порушує умови договору, тоді дане порушення може бути підставою для розірвання договору оренди землі.  Договір оренди землі може бути розірваний за згодою сторін. На вимогу однієї із сторін договір оренди може бути достроково розірваний тільки за рішенням суду.
Розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку не
допускається, якщо інше не передбачено законом або  договором.


0
фото
Off-line Рыбицкая Юлия
адвокат
Киев
ответил 18.12.2013 10:44

Так, може, якщо така підстава розірвання визначена самим договором оренди. 



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?