Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Оплата по лічильниках

17.12.2013 19:31

Доброго дня. У квартирі мешкає дві сім'ї, які не в дружніх стосунках і мають свої розрахункові рахунки. На моїх відводах стоять лічильники обліку води, які поставлені на облік в теплоенерго. Потім сусіди окремо самовільно врізались у стояк води до моїх лічильників і провели собі воду. Виходить, що подача в квартиру води йде по двох окремих розгалуженнях-через прилади обліку (мої) і оминаючи їх (сусідські). Тепер теплоенерго змушує мене оплачувати послуги за підігрів води згідно норм споживання поскільки сусіди не хочуть ставити собі лічильники обліку води. Чи правомірно теплоенерго вимагає проводити мені оплату по нормах споживання? Який вихід з даної ситуації? Дякую за розуміння.



Комментарии автора вопроса

17.12.2013 22:17      комментарий относится к Березка Юрий
Вода якою користуюсь я обліковується лічильниками. Сусіди користуються водою, яка не обліковується, тобто вони її отримують їз водовідводу до лічильників. Виходить, що ввід води в квартиру один і від нього йдуть відгалуження: мої з лічильниками і сусідські без них. Теплоенерго ссилається на пункт 10 "Правил надання послуг з централізованого опалення...." №630 від 21.07.2005р. і проводить нарахування мені по нормі споживання. Який Ви бачите для мене вихід із даної ситуації.

17.12.2013 21:38      комментарий относится к Березка Юрий
Договір про надання послуг з теплопостачання мають обидві сім’ї. Сусіди приєдналися до стояка води до встановлених лічильників. У квартирі розділено тільки кімнати, а площа спільного користування ні.

17.12.2013 21:30      комментарий относится к Костромина Виктория
Лицеві рахунки різні. Спочатку оплата проводилась по показах моїх лічильників, а сусіди сплачували мені пропорційно кількості членів сім’ї. Потім вони перестали проводити оплату і окремо самовільно врізались у стояк води до моїх лічильників і провели собі воду. Виходить, що подача в квартиру води йде по двох окремих розгалуженнях-через прилади обліку (мої) і оминаючи їх (сусідські). Тепер теплоенерго змушує мене оплачувати послуги за підігрів води згідно норм споживання поскільки сусіди не хочуть ставити собі лічильники обліку води. Дякую за розуміння.



Возможно Вам будут полезны следующие видеоконсультации

Проблемы с ЖЭКами. Как их решить? Сергей Панасюк.
Проблемы с ЖЭКами. Как их решить? Сергей Панасюк.
В этом ролике мы поговорим о проблемах с ЖЭКами, о качестве коммунальных услуг и как бороться с ЖЭКами Запомните...
Панасюк Сергей (юрист)
г. Киев

Ответы юристов

0
фото
Off-line Ковтун Наталия
юрист
Киев
ответил 17.12.2013 22:37

Напишите письмо в теплоэнерго и изложите им свою ситуацию и обязательно напишите, что соседи самовольно врезались в в стояк на котором уже имелся счетчик и укажите, что Вы поставили счетчик для оплаты реального потребления воды и не намерены оплачивать не полученную вами услугу. Вам должны ответить в течении 30 дней, можете написать им так же претензию о том, что Вам насчитывают оплату за не полученную услугу.


0
фото
Off-line Березка Юрий
юрист
Херсон
ответил 17.12.2013 22:01

Ви маєте сплачувати по показах Вашого лічильника згідно договору. Однак тут бачу проблемку. Наскільки я зрозумів, лічильник обліковує воду по всій квартирі, у тому числі і до кімнат сусідів. Ви самі сказали, що раніше вони Вам компенсували оплату. Виходить, що навіть за показами лічильника Ви будете платити за підігрів води, що постачається до сусідів?


0
фото
Off-line Костромина Виктория
юрист
Киев (также вся Украина)
ответил 17.12.2013 21:38

такого быть не может это нарушение - обратитесь в теплосеть с заявлением - опишите ситуацию и пусть создадут комиссию - пусть у вас сделают проверку и составят акт- если соседи самовольно врезались - их отрежут - наложат штраф - а вы должны оплачивать согласно показаниям счетчика


0
фото
Off-line Березка Юрий
юрист
Херсон
ответил 17.12.2013 21:29

Чи визначено між Вами порядок користування квартирою? Що Ви розумієте під словом "Ваші відводи"? Поставити два прилади обліку можливо лише після виділу часток житла у натурі (реально визначено де чиї приміщення та мережі), що надає технічну можливість для розділення мереж та встановлення двох приладів обліку. Поясніть детальніше. Можливо, проблема у тому, що квартира навіть ще не поділена у натурі? Наскільки я зрозумів, Ви маєте укладений договір про надання послуг з теплопостачання, а чи мають Ваші сусіди? Порушення наявне у будь-якому випадку, адже Вас змушують платити не за показаннями лічильника. І уточніть - ДО чи ПІСЛЯ лічильників приєднався сусід?

Виходячи із наданого обсягу інформації погоджуюсь із своїм колегою. У будь-якому випадку треба звернутись до теплопостачальної організації із скаргою, оскільки споживач не має право самовільно приєднуватись до мереж. З Вашого боку теоретично можна застосувати самозахист прав (ст. 19 Цивільного окдексу України) та самостійно відрізати сусідів від ВАШИХ мереж. Проте, з цим треба бути обережним та необхідно знати,чи Ваша частка виділена в натурі, що дає Вам право стверджувати, що це ВАШІ мережі. Можливий і позов до сусіда про зобов'язання вчинити дії (від'єднатись від Ваших мереж).


0
фото
Off-line Костромина Виктория
юрист
Киев (также вся Украина)
ответил 17.12.2013 20:48

а причем тут норма использования - если у вас стоит счетчик- вы должны оплачивать согласно показаниям счетчика, но уточните ситуацию-  у вас 2 семьи на одном лицевом счете? и что значит самовольно врезались?


0
фото
Off-line Максимик Михайло Петрович
юридическая компания
Запорожье (также Дніпропетровськ, Мелітополь, Миколаїв, Київ)
ответил 17.12.2013 19:33

Сусіди врізались у трубу вже ЗА вашим лічильником? Напишіть заяву в "Теплоенерго"...



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?