Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Чи маю право на земельний пай?

13.12.2013 19:56
Добрий день! Будь ласка, дайте відповідь на моє запитання:
мати - член колгоспу, отримувала пенсію колгоспниці-пенсіонерки. В 1994 році померла. Чи маю я право на земельний пай як спадкоємиця?




Ответы юристов

0
фото
Off-line Костромина Виктория
юрист
Киев (также вся Украина)
ответил 13.12.2013 23:32

получить в колхозе не можете , получить по наследству - можете


0
фото
Off-line Андросюк Игорь
юрист
Новая Каховка
ответил 13.12.2013 21:02
Згідно п. 2 Указу Президента України "Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям", - Право на земельну частку (пай) мають члени колективного сільськогосподарського підприємства, сільськогосподарського кооперативу, сільськогосподарського акціонерного товариства, в тому числі пенсіонери, які раніше працювали в ньому і залишаються членами зазначеного підприємства, кооперативу, товариства, відповідно до списку, що додається до державного акта на право колективної власності на землю. Для вияснення питання про ваше право на земельну частку (пай), необхідно встановити чи була ваша мати членом колгоспу (КСП) на момент затвердження списку членів, що додавався до державного акту на право колективної власності. Такі списки затверджувалися сільськими радами (по Україні орієнтовно 1995-1997 роки). Мати могла не працювати в КСП, але бути його членом КСП як пенсіонер. У першу чаргу зверніться до сільської ради.
0
фото
Off-line Бондаренко Ольга
адвокат
Севастополь
ответил 13.12.2013 20:35

если у мамы на день смерти был пай и документ на него, Вы являетесь наследником по закону


0
фото
Off-line Удаленный Пользователь
ответил 13.12.2013 20:28

Доповню вірну відповідь колегі Верещук.

А якщо не було паю, то і в вас права на той пай немає.


0
фото
Off-line Журенко Татьяна
адвокат
Николаев
ответил 13.12.2013 20:27

после смерти Вашей матери следует обратиться к нотариусу по месту открытия наследства, предъявить свидетельство о рождении и свидетельство о смерти и подать заявление о принятии наследства.


0
фото
Off-line Верещук Оксана
Ровно
ответил 13.12.2013 20:11

Якщо у вашої матері був пай, то можете переоформити його на себе, як спадкоємеця.



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?