Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Ответственность квартиронанимателя неприватизированного жилья за неуплату теполосети при отсутствии договора.

24.02.2013 18:42
Квартира не приватизированная. Некоторый период не производилась оплата за тепло (96-99г). Теперь сумма долга увеличилась многократно (?). Договора с теплосетью как не было, так и нет. Спасает ли отсутствие договора от ответственности в настоящий момент? Мне кажется, что производитель услуг, дабы не усугублять проблему, должен вовремя прекращать её предоставление, как это делают, к примеру, энергетики или телефонные компании. Благодарю Вас, Елена и Богдан, за предыдущие ответы (на адрес vadimart53@bk.ru)



Возможно Вам будут полезны следующие видеоконсультации

Проблемы с ЖЭКами. Как их решить? Сергей Панасюк.
Проблемы с ЖЭКами. Как их решить? Сергей Панасюк.
В этом ролике мы поговорим о проблемах с ЖЭКами, о качестве коммунальных услуг и как бороться с ЖЭКами Запомните...
Панасюк Сергей (юрист)
г. Киев

Ответы юристов

0
фото
Off-line Михальчук Богдан
юрист
ответил 25.02.2013 17:47
этот ответ относится к Зорич Леонід

У меня, у родственников была схожая ситуация, суд присудил за 3 года а в платёжках писали долг и за 90 годы, но они платили по книжке и указывали периоды уплаты, потом пожаловались и долг "исчез"


0
фото
Off-line Зорич Леонід
адвокат
Киев
ответил 25.02.2013 11:21
этот ответ относится к Михальчук Богдан

По моему юридическому разумению Вы, Богдан, конечно правы. Однако же судебная практика (в том числе личная) показывает, что суды не принимают во внимание, что платежи по услуге произведены за конкретный месяц, а в графе "сплачую борг ..... грн." проставлен прочерк в платежке. Видимо исходят из того, что услуга предоставляется непрерывно и каждый платеж (в т.ч. за другой период) свидетельствует о признании долга... Некоторая логика в этом есть, надо признать. Но кроме всего прочего - в этом вопросе замешана политика.


0
фото
Off-line Михальчук Богдан
юрист
ответил 25.02.2013 07:21

"Причем даже если Вы заявите о применении срока исковой давности к требованиям по долгу за 96-99 г. не факт что суд будет на Вашей стороне. Многие суды исходят из того, что если Вы оплатили в последние три года хоть копейку аналогичных платежей - то вы признали и наличие долга, и наличие договора, пусть и без заключения его в надлежащей форме." - соглашусь с Вами, но "умные" потребители у назначении платежа или же в книжке на оплату указывают конкретный период и тогда "адиос", организация не имеет права защитать в щёт долга за 96 год

Единственное на что можно давить в суде, дак это ЗУ "Про захист прав споживачів"

Цей Закон регулює відносини між споживачами товарів, робіт і послуг та виробниками і продавцями товарів, виконавцями робіт і надавачами послуг різних форм власності, встановлює права споживачів, а також визначає механізм їх захисту та основи реалізації державної політики у сфері захисту прав споживачів.

Стаття 21. Порушення прав споживачів

1. Крім інших випадків порушень прав споживачів, які можуть бути встановлені та доведені виходячи з відповідних положень законодавства у сфері захисту прав споживачів, вважається, що для цілей застосування цього Закону та пов'язаного з ним законодавства про захист прав споживачів права споживача вважаються в будь-якому разі порушеними, якщо:

1) при реалізації продукції будь-яким чином порушується право споживача на свободу вибору продукції;

2) при реалізації продукції будь-яким чином порушується свобода волевиявлення споживача та/або висловлене ним волевиявлення;

4) порушується принцип рівності сторін договору, учасником якого є споживач;

3) при наданні послуги, від якої споживач не може відмовитись, а одержати може лише в одного виконавця, виконавець нав'язує такі умови одержання послуги, які ставлять споживача у нерівне становище порівняно з іншими споживачами та/або виконавцями, не надають споживачеві однакових гарантій відшкодування шкоди, завданої невиконанням (неналежним виконанням) сторонами умов договору;

5) будь-яким чином (крім випадків, передбачених законом) обмежується право споживача на одержання необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про відповідну продукцію;

6) споживачу реалізовано продукцію, яка є небезпечною, неналежної якості, фальсифікованою;

7) ціну продукції визначено неналежним чином;

8) документи, які підтверджують виконання договору, учасником якого є споживач, своєчасно не передано (надано) споживачу.

 

ЗУ "Про житлово-комунальні послуги"

ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ
1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування, крім
частин четвертої, п'ятої, сьомої і восьмої статті 31 цього Закону,
які набирають чинності з 1 січня 2005 року.
Договори про надання житлово-комунальних послуг, укладені до
набрання чинності цим Законом, мають бути приведені у
відповідність із ним до 1 січня 2006 року. Договори, що не
приведені у відповідність із цим Законом у зазначений строк,
втрачають чинність.

Стаття 16. Порядок надання житлово-комунальних послуг
1. Порядок надання житлово-комунальних послуг, їх якісні та
кількісні показники мають відповідати умовам договору та вимогам
законодавства.

Стаття 19. Учасники договірних відносин у сфері
житлово-комунальних послуг
1. Відносини між учасниками договірних відносин у сфері
житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних
засадах.


2. Виконавець зобов'язаний: 3) підготувати та укласти із споживачем договір на надання
житлово-комунальних послуг з визначенням відповідальності за
дотримання умов його виконання згідно з типовим договором;

Тобто, у Вашому випадку можливо довести порушення зобовязання виконавця та порушення Ваших прав споживача. що буде наслідком до зменшення боргу, але не його анулювання.
У Вашій ситуації має місце порушення законодавства обома учасниками ЖК правовідносин.

Застосовуйте Стаття 13. Межі здійснення цивільних прав 2. При здійсненні своїх прав особа зобов'язана утримуватися
від дій, які могли б порушити права інших осіб, завдати шкоди
довкіллю або культурній спадщині.
3. Не допускаються дії особи, що вчиняються з наміром завдати
шкоди іншій особі, а також зловживання правом в інших формах.
4. При здійсненні цивільних прав особа повинна додержуватися
моральних засад суспільства.
5. Не допускаються використання цивільних прав з метою
неправомірного обмеження конкуренції, зловживання монопольним
становищем на ринку, а також недобросовісна конкуренція.
6. У разі недодержання особою при здійсненні своїх прав
вимог, які встановлені частинами другою - п'ятою цієї статті, суд
може зобов'язати її припинити зловживання своїми правами, а також
застосувати інші наслідки, встановлені законом. Стаття 16. Захист цивільних прав та інтересів судом 3. Суд може відмовити у захисті цивільного права та інтересу
особи в разі порушення нею положень частин другої - п'ятої статті
13 цього Кодексу.

ЛЕНУМ ВЕРХОВНОГО СУДУ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
N 5 від 12.04.96
м.Київ
vd960412 vn5

Про практику розгляду цивільних справ за позовами
про захист прав споживачів




ВИЩИЙ СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ СУД УКРАЇНИ З РОЗГЛЯДУ ЦИВІЛЬНИХ І КРИМІНАЛЬНИХ СПРАВ

ЛИСТ

03.05.2012 № 6-27/0/9-12



Головам апеляційних судів
областей, міст Києва та Севастополя,
апеляційного суду Автономної
Республіки Крим


Відповідно до пункту 13 Постанови, якщо заявлено вимогу про стягнення заборгованості за надані житлово-комунальні, телекомунікаційні послуги, послуги телебачення та радіомовлення (пункт 3 частини першої статті 96 ЦПК України), судовий наказ може бути видано за наявності відповідних договорів про надання таких послуг, інших письмових доказів, що підтверджують фактичне надання та отримання цих послуг.

И так далее.

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/26933027

Статтею 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» визначені обов'язки споживача житлово-комунальних послуг. Зокрема, обов'язком споживача є укладення договору на надання житлово-комунальних послуг, підготовленого виконавцем на основі типового договору, а також оплата житлово-комунальних послуг у строки, встановлені договором або законом.

Відсутність відповідного договору між споживачем житлово-комунальних послуг та їх виконавцем не є підставою для нестягнення заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, оскільки згідно зі ст. 11 ЦК України цивільні права та обов'язки виникають також із дій осіб, які породжують ці права та обов'язки, і такою дією є реальне надання послуг та їх отримання відповідачем.


http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/29246327

Вирішуючи спір по суті, суди виходили з того, що відсутність відповідного договору між споживачем житлово-комунальних послуг та їх виконавцем не є підставою для нестягнення заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, оскільки згідно зі ст. 11 ЦК України цивільні права та обов'язки виникають також із дій осіб, які породжують ці права та обов'язки, і такою дією є реальне надання послуг та їх отримання відповідачем.


0
фото
Off-line Ковтун Наталия
юрист
Киев
ответил 24.02.2013 23:02

В Вашей ситуации -   Вы - в любом случае получали услуги и не отказались от них, значит - приняли эти услуги и должны оплатить. 


0
фото
Off-line Мигуля Петр
ответил 24.02.2013 20:54

Вы правильно указали, что договора между Вами заключено небыло. Поэтому по Гражданскому кодексу Украины основание возникновение прав и обязанностей есть договор и иные сделки. Атак как договора и сделки нет, то что от Вас можно требовать. Но судебная практика показывает все наоборот и принимается решение не в пользу квартиронанимателя.   


0
фото
Off-line Зорич Леонід
адвокат
Киев
ответил 24.02.2013 19:06

Причем даже если Вы заявите о применении срока исковой давности к требованиям по долгу за 96-99 г. не факт что суд будет на Вашей стороне. Многие суды исходят из того, что если Вы оплатили в последние три года хоть копейку аналогичных платежей - то вы признали и наличие долга, и наличие договора, пусть и без заключения его в надлежащей форме.


0
фото
Off-line Удаленный Пользователь
ответил 24.02.2013 18:45

Здравствуйте.

Нет, не спасает, вы обязаны оплатить услугу по факту ее предоставления, или отказаться, подав заявление.



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?