Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Права

12.12.2013 14:01
Здравствуйте. Я устроена на работу, по договору, на время декретного отпуска сотрудницы. Срок договора еще не истек. Но у нас на предприятии сокращение. Нас двое ( две ставки ) на одной должности, и ставка одна только сохраняется. Какого из нас они могут сократить, меня по договору либо сменщицу. Имеют ли право меня сократить, и какая должна быть компенсация?? Спасибо.



Ответы юристов

0
фото
Off-line Украинская юридическая группа "Оптима" optimagoup
юридическая компания
Киев
ответил 13.12.2013 14:25

Добрий день. З огляду  на складність процедури звільнення за скороченням чисельності або штату, Ваше питання вимагає ретельного вивчення і уточнення індивідуальних нюансів. Але в рамках загальної консультації Ви зможете зрозуміти основні вимоги законодавства.

1. При визначенні працівників, яких будуть звільняти Ваш працедавець зобов’язаний врахувати переважне право на залишення на роботі, працівників із більш високою кваліфікацією й продуктивністю праці, але законодавством надаються переваги в залишенні на роботі окремим категоріям працівників (ст. 42 КЗпП, ст. 5 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни», ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та ін.), а також працівники, яких не можна звільнити при скороченні штату згідно ч. 3 ст. 184 КЗпП (в цю категорію входять і жінки, які мають дітей віком до 3 років). Тому декретне місце зобов’язані зберегти, а Вас можуть звільнити внаслідок виходу на роботу співробітниці, яка в декретній відпустці.

2. Також звільняючи працівника за скороченням, працедавець зобов’язаний його попередити не пізніше ніж за два місяці до звільнення, одночасно повідомити Державну службу зайнятості про вивільнення працівників,  запропонувати працівнику іншу роботу на цьому ж підприємстві та отримати попередню згоду профспілки. Будь-яке порушення цієї процедури є порушенням Ваших прав, які можна відновлювати в судовому порядку.

3. При звільненні за скороченням працівнику виплачується вихідна допомога в розмірі не менше середньомісячного заробітку. Також, якщо протягом року з моменту звільнення підприємство приймає на роботу працівників такої ж кваліфікації, звільнені працівники мають переважне право працевлаштування.

            Для захисту Ваших прав пропонуємо звернутись до нас, ми ретельно проаналізуємо Вашу ситуацію і визначимо подальші дії.


0
фото
Off-line Костромина Виктория
юрист
Киев (также вся Украина)
ответил 12.12.2013 23:12

вас - так как вы временный сотрудник


0
фото
Off-line сафонова ольга
юридическая компания
Днепропетровск
ответил 12.12.2013 18:42

вашу должность (должность сотрудницы, которая находится в декретном отпуске) сократить могут только в случае ликвидации предприятия . но как только она выйдет из декретного отпуска вы будете уволены.



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?