Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Порядок користування землею

20.02.2013 16:56
Шановні юристи!
Є земельна ділянка під житловим будинком. Чотири співвласники будинку. Земля не поділена, в спільному користуванні. Потрібно встановити порядок користування землею з метою подальшої приватизації.
Але! Один із співвласників помер у 2004 році. Спадкова справа не відкрита, спадщина не прийнята і не відумерла.
Чи може за таких умов інший співвласник подадати позов про встановлення порядку користування? Адже померлий співвласник не зможе висловити своє відношення до позову.
 
Можливо, є якась практика. Буду дуже вдячний.

Комментарии автора вопроса

20.02.2013 21:12      комментарий относится к Михальчук Богдан
"в спільному користуванні." - э договір чи рішення про виділення? - нічого немає
"з метою подальшої приватизації." - а навіщо виділяти, є конфлікти щодо рівності часток? - конфлікту немає. А що, можна обійтися без цього?
"Чи може за таких умов інший співвласник подати позов про встановлення порядку користування?" - може, суд без четвертого співвласника вирішить справу. - Буду вдячний за приклади з Реєстру СР.

Дякую, Богдане!



Доступные специалисты в области земельного права

Ответы юристов

0
фото
Off-line Михальчук Богдан
юрист
ответил 21.02.2013 07:20

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/21607932

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/29055695

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/16151720

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/20204711


0
фото
Off-line Михальчук Богдан
юрист
ответил 21.02.2013 07:14

Якщо три спыввласники погоджують на приватизацію землі, то їх частки, по закону, рівні. Чи звертались Ви до відповідного органу місцевого самоврядування? Якщо ні, то йдете до них в тьох розповідаєте ситуацію, берете друкуєте нижчезазначені статті і пишите там заяви на приватизацію у спільну власність або ж  як зазначено в Роз'ясненнях Л.Спиціної,першого заступника начальника Головного управління Держкомзему у Запорізькій області або ж виділяєте свої чатки будинку через суд присвоюєте адресу і приватизуєте на себе особисто.


0
фото
Off-line Михальчук Богдан
юрист
ответил 21.02.2013 07:10

А Вы это читали

http://www.amm.org.ua/property-right-to-land/common-property-shares

http://www.zemres.com/forum/viewtopic.php?f=1&t=5006

Роз'яснення Л.Спиціної,першого заступника начальника Головного управління Держкомзему у Запорізькій області, де вказано
"У разі якщо один із співвласників житлового будинку має намір приватизувати земельну ділянку, а інші співвласники не бажають, він може реалізувати своє право таким чином. За аналогією норми ст. 120 ЗК України (спеціальна норма, яка б врегульовувала порядок приватизації земельної ділянки, зайнятої житловим будинком спільної власності, відсутня) частка земельної ділянки, яка буде передана у власність, визначається пропорційно до часток осіб у праві власності на будинок. На підставі поданої заяви громадянину передається ця частка у власність і видається державний акт на право спільної власності, де співвласником виступає держава в особі відповідної ради. При цьому зберігається можливість інших співвласників приватизувати земельну ділянку пропорційно до часток осіб у праві власності на будинок. Аналогічну позицію займає Держкомзем України."

http://boguslavmrada.com.ua/novyny/item/96-%D0%BF%D1%80%D0%BE-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B7%D0%B0%D1%86%D1%96%D1%8E-%D0%B7%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%BE%D1%97-%D0%B4%D1%96%D0%BB%D1%8F%D0%BD%D0%BA%D0%B8-%D0%B7%D0%B0%D0%B9%D0%BD%D1%8F%D1%82%D0%BE%D1%97-%D0%B1%D1%83%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%BA%D0%BE%D0%BC-%D1%8F%D0%BA%D0%B8%D0%B9-%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%B6%D0%B8%D1%82%D1%8C-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D1%96-%D1%81%D0%BF%D1%96%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%BE%D1%97-%D0%B2%D0%BB%D0%B0%D1%81%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82%D1%96


0
фото
Off-line Михальчук Богдан
юрист
ответил 20.02.2013 17:06

"в спільному користуванні." - э договір чи рішення про виділення?

"з метою подальшої приватизації." - а навіщо виділяти, є конфлікти щодо рівності часток?

"спадщина не прийнята і не відумерла." - Стаття 1277. Відумерлість спадщини
1. У разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом,
усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а
також відмови від її прийняття орган місцевого самоврядування за
місцем відкриття спадщини зобов'язаний подати до суду заяву про
визнання спадщини відумерлою.

Зверніться до органу місцевого самоврядування з копотанням про відумерлість.

"Чи може за таких умов інший співвласник подадати позов про встановлення порядку користування?" - може, суд без четвертого співвласника вирішить справу.


0
фото
Off-line Михальчук Богдан
юрист
ответил 20.02.2013 17:03

Почитайте тут http://freelawyer.ua/consult/1123



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?