Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Резервний фонд приватного підприємства

20.02.2013 12:18

Керівництво приватного підприємства забажало створити резервний фонд на підприємстві.
1) Який порядок його створення?
2) Чи є законодавством визначений обовязок створення резервного фонду?
3) Чи треба для резервного фонду створювати окремий банківський рахунок?
4) Яким чином підприємство може розпоряджатись коштами, що знаходяться в резервному фонді?
5) Яким може бути розмір резервного фонду підприємства?
Дякую за відповідь і допомогу...





Ответы юристов

0
фото
Off-line Тамошюнас Андрей
адвокат
Харьков
ответил 20.02.2013 13:10

Питання резервного фонду є дуже актуальним вже не один рік.

По-перше, необхідно зазначити, що відповідно до приписів ч.4 ст.87 ГКУ у господарському товаристві створюються резервний (страховий) фонд у розмірі, встановленому установчими документами, але не менш як п'ятнадцять відсотків статутного капіталу, а також інші фонди, передбачені законодавством України або установчими документами товариства. Розмір щорічних відрахувань до резервного (страхового) фонду передбачається установчими документами, але не може бути меншим п'яти відсотків суми прибутку товариства.

В той же час Закон України "Про господарські товариства", а саме ст.14, передбачає, що у товаристві створюється резервний (страховий) фонд у розмірі, встановленому установчими документами, але не менше 25 відсотків статутного (складеного) капіталу, а також інші фонди, передбачені законодавством України або установчими документами товариства.

Розмір щорічних відрахувань до резервного (страхового) фонду передбачається установчими документами, але не може бути меншим 5 відсотків суми чистого прибутку.

Крім того, згідно ч.8 ст.75 ГКУ державні комерційні підприємства утворюють за рахунок прибутку (доходу) спеціальні (цільові) фонди, призначені для покриття витрат, пов'язаних з їх діяльністю:

резервний фонд...

Отже, з викладених вище норм діючого законодавства передбачаються 2 проблемних момента:

- резервний фонд є прерогативою господарьских товариств; та державних комерційних підприємств;

- мінімальний розмір резервного фонду...

Стосовно 1-ої проблеми можна зазначити, що створення рзервного фонду на приватному підприємстві можливе у зв'язку із відсутністю прямої заборони.

Розв'зання другої проблеми залежить від того, норми якого правого акту вважати більш спеціальними...

Стосовно Ваших запитань зазначу, що на законодавчому рівні передбачено лише мету створення резервного фонду - для покриття витрат, пов'язаних з діяльністю юридичної особи, а також загальний розмір та розміри щорічних відрахувань до нього... Всі інші питання Ви вправі передбачити у статутних документах підприємства...


0
фото
Off-line Михальчук Богдан
юрист
ответил 20.02.2013 12:41

http://ukrkniga.org.ua/ukrkniga-text/821/35/


0
фото
Off-line Михальчук Богдан
юрист
ответил 20.02.2013 12:39
ответ исправлен 18.01.2015 15:06

http://www.icinter.com.ua/ua/insurance_dictionary/index/447?leter=%D0%A0

1) Який порядок його створення? - засновником(засновниками) ПП приймається відповідне рішення та фіксується документально.
2) Чи є законодавством визначений обовязок створення резервного фонду? - так, але для господарських товариств(ст.87 ХКУ) та государственніх комер. предприятий(ст.75 ХКУ)
3) Чи треба для резервного фонду створювати окремий банківський рахунок? - ссылка
4) Яким чином підприємство може розпоряджатись коштами, що знаходяться в резервному фонді? - ссылка2
5) Яким може бути розмір резервного фонду підприємства? - див вище та нижче:-))

 


0
фото
Off-line Огородник Олег
юрист
Киев
ответил 20.02.2013 12:25

ПІдприємство створює резервний капітал, що дорівнює 25 % (двадцять п’ять) відсотків Статутного капіталу (далі – “Резервний фонд”) та формується за рахунок щорічних відрахувань з чистого прибутку Підприємства. Розмір відрахувань до Резервного фонду не може бути меншим 5% (п’яти) чистого прибутку Товариства.

Якщо це виявиться необхідним за для діяльності Підприємства, в Підприємстві можуть бути створені інші фонди, які формуються в порядку, встановленому законодавством України.

Резервний фонд прописаний в статуті підприємства і затверджується Загальними зборами.



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?