Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Может ли госслужащий заниматься оплачиваемым программированием

19.02.2013 21:14
Здравствуйте, уважаемые юристы!
Проконсультируйте пожалуйста, имеет ли право государственный служащий заключать договора на оказание услуг программирования, то есть собственно, получать доход за разработку программного обеспечения? Относится ли разработка ПО в данном случае к творческой деятельности (заниматься чем на платной основе разрешено госслужащему)?
Благодарю.



Ответы юристов

0
фото
Off-line Кацалап Андрей
юрист
Киев
ответил 20.02.2013 11:15

Ви можете викладати дисципліни, пов`язані з програмуванням, можете писати по ним наукову роботу - але писати ПЗ за кошти державному службовцеві заборонено, оскільки це вже буде підприємницькою діяльністю. 


0
фото
Off-line Михальчук Богдан
юрист
ответил 19.02.2013 21:21

Уточнение

заниматься чем на платной основе разрешено госслужащему - ничем крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту


0
фото
Off-line Михальчук Богдан
юрист
ответил 19.02.2013 21:19
Относится ли разработка ПО в данном случае к творческой деятельности - ні, не відноситься.

Творча діяльність - індивідуальна чи колективна творчість, результатом якої є створення або інтерпретація творів, що мають культурну цінність.
ЗАКОН УКРАЇНИ Про професійних творчих працівників та творчі спілки (ст.1) м. Київ, 7 жовтня 1997 року N 554/97-ВР
Творча діяльність - індивідуальна чи колективна творчість, результатом якої є створення або інтерпретація творів, що мають культурну цінність.
З А К О Н У К Р А Ї Н И Про культуру (ст.1) м. Київ, 14 грудня 2010 року N 2778-VІ
Творча діяльність - індивідуальна чи колективна творчість професійних творчих працівників, результатом якої є твір чи його інтерпретація, що мають культурно-мистецьку цінність [15, ст. 1].
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ТЕХНІЧНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ТА СПОЖИВЧОЇ ПОЛІТИКИ Н А К А З Про затвердження національних стандартів України, державних класифікаторів України, національних змін до міждержавних стандартів, внесення зміни до наказу Держспоживстандарту України від 31 березня 2004 р. N 59 та скасування нормативних документів (ДЕРЖАВНИЙ КЛАСИФІКАТОР УКРАЇНИ. Класифікація організаційно-правових форм господарювання ДК 002:2004, розд.3) 28.05.2004 N 97

0
фото
Off-line Михальчук Богдан
юрист
ответил 19.02.2013 21:17

Ні, це корупція та порушення обмежень відповідно до КУ та ЗУ "Про державну службу"!!!

заниматься чем на платной основе разрешено госслужащему - ничем.

Стаття 7. Обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності

1. Особам, зазначеним у пункті 1 частини першої статті 4 цього Закону, забороняється:

1) займатися іншою оплачуваною або підприємницькою діяльністю (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту), якщо інше не передбачено Конституцією або законами України;

2) входити до складу органу управління чи наглядової ради підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку (крім випадків, коли особи здійснюють функції з управління акціями (частками, паями), що належать державі чи територіальній громаді, та представляють інтереси держави чи територіальної громади в раді товариства (спостережній раді), ревізійній комісії господарського товариства), якщо інше не передбачено Конституцією або законами України.

{Положення пункту 2 частини першої статті 7, згідно з яким особам, зазначеним у пункті 1 частини першої статті 4 цього закону, забороняється входити до складу органу управління підприємства або організації , що має на меті одержання прибутку, за винятком встановлення заборони вказаним особам, як вбачається зі змісту цього положення, брати участь у загальних зборах такого підприємства або організації, визнано конституційним згідно з  Рішенням Конституційного Суду № 6-рп/2012 від 13.03.2012}

{Положення пункту 2 частини першої статті 7 щодо заборони особам, зазначеним у пункті 1 частини першої статті 4 цього закону, брати участь у загальних зборах підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку, втратило чинність, як таке, що не є конституційним, на підставі  Рішення Конституційного Суду № 6-рп/2012 від 13.03.2012}

2. У разі якщо Конституцією і законами України для окремих посад встановлено спеціальні обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, то їх додержання забезпечується за спеціальними процедурами.

3. Обмеження, передбачені частиною першою цієї статті, не поширюються на депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутатів місцевих рад (крім тих, які здійснюють свої повноваження у відповідній раді на постійній основі), членів Вищої ради юстиції (крім тих, які працюють у Вищій раді юстиції на постійній основі), народних засідателів і присяжних.

 

Стаття 16. Обмеження, пов'язані з проходженням
державної служби
На державних службовців поширюються обмеження, передбачені
Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції"
( 3206-17 ). { Частина перша статті 16 в редакції Законів N 358/95-ВР від
05.10.95, N 3207-VI ( 3207-17 ) від 07.04.2011 }
Державні службовці не можуть брати участь у страйках та
вчиняти інші дії, що перешкоджають нормальному функціонуванню
державного органу.
Інші обмеження, пов'язані з проходженням державної служби
окремими категоріями державних службовців, встановлюються виключно
законом.



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?