Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Про внесення змін до пункту 3.2 Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна

19.02.2013 19:10

Добрый день уважаемые юристы!
Меня как обычного гражданина, традиционно не умеющего читать между строк в наших законах интересует изменние від 09 серпня 2012 року N 404 "Про внесення змін до пункту 3.2 розділу 3 Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна".


Правильно ли я понимаю, что изменения описанные в п.3.2. "Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна" означают что я могу выполнить де-факто перепланировку квартиры без согласования с кем-либо?


Если это не так – объясните пожалуйста почему.


Спасибо! 


 


Вопрос касательно следующей части инсрукции:


Не належать до самочинного будівництва:


для квартир багатоквартирних житлових будинків, гуртожитків:

* перепланування, пов'язані зі збільшенням житлової або підсобної площі за рахунок демонтажу перегородок без порушення капітальних несучих стін, несучих конструкцій, опор, балок за рахунок площ коридорів та допоміжних приміщень;
* влаштування чи закриття дверних (віконних) прорізів у внутрішніх некапітальних стінах;
* влаштування перегородок в підсобних приміщеннях;
* демонтування або влаштування шаф, антресолей, комор;
* демонтування камінів, грубок, печей (без перекривання вентиляційних шахт, димоходів);
* зменшення площ за рахунок утеплення, оздоблення стін;
* перестановка інженерного та сантехнічного обладнання в межах призначених приміщень;
* засклення балконів та лоджій, крім будинків, що занесені до Державного реєстру нерухомих пам'яток України;

 
 



Комментарии автора вопроса

19.02.2013 21:11
Спасибо та Дякую за розгорнуту відповідь!
Підкажіть будь ласка:
1. Кому саме та в яку адміністрацію ви писали лист з намірами зробити перепланування?
2. Хто юридично вповноважен (к кому звертатись) надати відповідь - стіна опорна/капітальна чи ні? Чи повиннi надати таку відповідь на запитання надіслане поштою та вважати цю відповідь підставою для проведення «невеличкого» перепланування без згоди ЖЕКу, сусідів, БТI і т.д.?
Буду дуже вдячний, якщо ви дасте зразок листа з намірами зробити перепланування.
Дуже дякую!



Возможно Вам будут полезны следующие видеоконсультации

Проблемы с ЖЭКами. Как их решить? Сергей Панасюк.
Проблемы с ЖЭКами. Как их решить? Сергей Панасюк.
В этом ролике мы поговорим о проблемах с ЖЭКами, о качестве коммунальных услуг и как бороться с ЖЭКами Запомните...
Панасюк Сергей (юрист)
г. Киев

Ответы юристов

0
фото
Off-line Мовчан Виталий
юрист
ответил 20.02.2013 00:59
Роблячи перепланування житлових приміщень або виведення їх із житлового фонду слід керуватися не тільки цивільним законодавством про власність, але й житловими законами та постановами. 
     Відповідно до ч. 2 ст. 383 ЦК України, Правил користування приміщеннями житлових будинків та гуртожитків, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.1992 р. № 572, власники, наймачі (орендарі) приміщень житлових будинків мають право на переобладнання та перепланування житлових, підсобних приміщень, балконів, лоджій - згідно із відповідними проектами - без обмеження інтересів інших громадян, які проживають у будинку, з дозволу власника будинку та органу місцевого самоврядування, виданого у встановленому порядку. 
     Умови перепланування квартир регулюються також п. 1.4 Правил утримання житлових будинків та прибудинкових територій (далі - Правила), затвердженими наказом Держжитлокомунгоспу від 17.05.2005 р. № 76 та вимогами до перепланування, які викладено в Державних будівельних нормах В.3.2-2-2009 «Житлові будинки. Реконструкція та капітальний ремонт».
Відповідно до Правил, під елементами перепланування розуміють перенесення і розбирання перегородок, перенесення і встановлення дверних прорізів, пристрій і перевлаштування тамбурів, прибудову балконів на рівні перших поверхів багатоквартирних будинків. 
Згідно п.3.2 Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна, затвердженої Наказом Держкомбуду, архітектури та промислової політики України 24.05.2001г. в редакції Наказу від 01.06.2010р. № 582/5773 із змін., яка вами зазначена, не належать до самочинного будівництва в багатоквартирних житлових будинках, гуртожитках:перепланування, пов'язані зі збільшенням житлової або підсобної площі за рахунок демонтажу перегородок без порушення капітальних несучих стін, несучих конструкцій, опор, балок за рахунок площ коридорів та допоміжних приміщень;
 скління балконів і лоджій; зменшення житлової або підсобної площі за рахунок утеплення та оздоблення стін; влаштування або закриття дверних прорізів у внутрішніх некапітальних стінах (крім великопанельних будинків); перестановка обладнання в межах призначених приміщень та ін.
 
 Отже, приступаючи до перепланування квартири, вам слід мати на увазі, що на сьогоднішній день дозволено збільшувати площу санвузла шляхом об'єднання ванної та туалету, а також приєднання до них частини коридору; розширювати площу житлових кімнат за рахунок коридорів і допоміжних приміщень; влаштовувати з кімнати і суміжній з нею кухні кухню-їдальню; прорубувати між різними приміщеннями прорізи в стінах, якщо вони не є несучими; зносити антресолі, вбудовані шафи і комори для збільшення житлової площі; демонтувати підвіконну частина стіни кімнати для влаштування проходу на балкон.
 
 Однак заборонено:
Збільшувати площа санвузлів, ванних кімнат за рахунок житлових приміщень;
 Об'єднувати лоджії і балкони з іншими приміщеннями шляхом розбирання зовнішніх стін (незалежно від того, чи є останні несучими;
 Переносити на лоджії та балкони батареї центрального опалення;
 Об'єднувати квартири по вертикалі з повним або частковим демонтажем навіть міжповерхових перекриттів;
 Видаляти звукоізолюючі підставу підлоги;
 Демонтувати вентиляційні канали і короби;
 Рити льоху, створювати прибудови до квартир, розташованих на перших поверхах багатоповерхівок.
 
 Якщо ви все-таки зважилися на масштабне перепланування квартири і плануєте отримати відповідний дозвіл, запасіться терпінням, часом і грошима.
 
 Процедура отримання дозволу на перепланування квартири, як правило, передбачає:
 
 1. отримання дозволу на розробку проектної документації на перепланування квартири (залежно від регіону - це виконком місцевої ради, місцева / районна адміністрація). До заяви, в якому вказуються причини перепланування, Замовник додає копію свідоцтва про право власності (можливо, від вас вимагатимуть нотаріально завірену копію), копію техпаспорта БТІ, поверховий план, завірений ЖЕО або власником будинку; ескізний проект перепланування, фото-та графічні зображення об'єкта , згоду ЖЕО на здійснення робіт з перепланування, документ, що підтверджує згоду мешканців (співвласників, наймачів) на роботи з перепланування.
 
 2. Проект перепланування ви повинні замовити у організації, що має відповідну ліцензію. Проектна документація узгоджується з районною СЕС, пожежною службою, ЖЕО, іноді - головним архітектором району та комунальними службами.
 
 3. Наступний етап - одержання дозволу на виконання безпосередньо будівельних робіт.
 
 4. Нарешті, якщо у Вас ще не вичерпані сили, ви можете приступати безпосередньо до реалізації своїх планів, переводячи «повітряні замки» в реальну площину і здійснюючи перепланування як таку. Укладення договору з будівельною фірмою полегшує надалі прийняття об'єкта в експлуатацію.
 
 5. Після прийняття об'єкта в експлуатацію та затвердження цього акта органом місцевого самоврядування БТІ проводить інвентаризацію і виготовляє новий технічний паспорт на приміщення, який передається в ЖЕО.
 
 Також, при огляді технічної документації в тому ж БТІ вкажуть чи є стіна несуча. 

0
фото
Off-line Музыченко Евгения
юрист
Киев
ответил 19.02.2013 19:38

Колего Зорич Леонід, Ви мене трошечки обігналиСмеюсь.


0
фото
Off-line Музыченко Евгения
юрист
Киев
ответил 19.02.2013 19:36

Так, ви правильно зрозуміли. З 1 січня 2013 року діють нові норми що стосуються технічної інвентаризації обєктів нерухомого майна. Зараз знесення неопорних стін (як правило це стіни між ванною та туалетом та між кухнею та кімнатою, але більше це стосується так сказати "старих" будівель, все одно треба пересвідчуватись та дивитись документацію) не вважаються переплануванням, це ж стосується арок, збільшення кімнат за рахунок балконів, зміни житлової площі за рахунок утеплення, вийнтяком є лише опорні стіни.

Таке перепланування не буде вважатися самовільним будівництвом. Не буде вважатися збільшенням площі за рахунок видалення перегородок, комор, печей, камінів; скління балконів і лоджій; спорудження дверних прорізів у внутрішніх некапітальних стінах.

Я Вам скажу так, наразі сама займаюсь невеличким переплануванням, і я все ж написала до адміністрації просто листа з інформацією про те, що я маю намір зробити і з посиланнями на норми даної Інструкції , так сказати сповістила, на всяк випадок.

Якщо ви захочете зробити перепланування так сказати глобально, де буде потрібен дозвіл, то потрібно буде подати до райдержадміністрації: копію паспорта; копію документа на право власності на квартиру, завірену нотаріально; згоду ЖЕКу; згода найближчих сусідів, завірена нотаріально; виписку з техпаспорта БТІ; довідку форма № 3; передпроектні пропозиції; заяву. Дозвіл або відмова повинні видати через 10 днів.



0
фото
Off-line Зорич Леонід
адвокат
Киев
ответил 19.02.2013 19:25

Да, можете, если только не трогаете капитальные и несущие стены. Другой вопрос где капитальная, а где некапитальная и ненесущая стена (перегородка) Вам может сказать только инженер-строитель после изучения проектной док-цией на здание, потому, что некоторые тонкие и на взгляд обывателя ненесущие перегородки являются "разгрузочными" и их трогать нельзя. Особенно если квартира на первом этаже многоэтажки.

В общем что-то теперь делать можно без согласований и проектов, но надо знать техническую часть, а это без проектной документации и специалиста не решить. Хотя да, гипсокартонную перегородку соорудить - это без проблем.



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?