Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов
 
Украина

Прописка в дачном доме и перевод садового дома в жилой

24.06.2016 09:58
Возможна ли прописка в дачном массиве? есть закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо переведення садових і дачних будинків у жилі будинки та реєстрації у них місця проживання).
Президентом подписан.
Мне сельсовет отказывает в регистрации в дачном массиве, который к нему относится.
Какие мои действия если прописка разрешена законом?
г. ОдессаДоступные специалисты в области конституционного права

Ответы юристов

0
фото
Off-line Костромина Виктория
юрист
Киев (также вся Украина)
ответил 24.06.2016 13:43

обратитесь с  заявлением  - пусть вам письмено дадут отказ


0
фото
On-line Денисюк Юлія
юрист
Киев
ответил 24.06.2016 12:47

Да, еть такой Закон, но нужно сначала перевести дачный(садовий) дом в жилой. Если технические характеристики дома отвечают ДБН для жилых домов, сельсовет решением переведет в жилой. Потом получите адрес и зарегистрируетесь. 


0
фото
PREMIUM
Off-line Юридическая компания "Правовой центр"
юридическая компания
Одесса
ответил 24.06.2016 10:46

Помогу перевести дом в жилой фонд. Нужна помощь - обращайтесь!С уважением, юридическая компания "Правовой центр", тел. +380639130001; +380687466102
Показать контактную информацию
0
фото
Off-line Максимик Михайло Петрович
юридическая компания
Запорожье (также Дніпропетровськ, Мелітополь, Миколаїв, Київ)
ответил 24.06.2016 10:23

Сільська рада на цьому етапі не має права прописати Вас у садовий будинок. Необхідно спочатку змінити цільове призначення землі, перевести будинок у житловий фонд і присвоїти йому поштову адресу! Або спробуйте оскаржити відмову сільської ради в порядку адміністративного судочинства...


0
фото
FIND
Off-line Штангей Сергей
юрист
Киев (также (также вся Украина))
ответил 24.06.2016 10:19

Для начала дом перевести в жилой надо, а потом уже регистрироватьсяКонтакты: mrphua81@gmail.com; 380958643302 - Звоните
Показать контактную информацию
0
фото
Off-line Лещенко Валерия
юрист
Днепропетровск
ответил 24.06.2016 10:17

Постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 р. № 321 затверджено порядок переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у жилі будинки.

Цей порядок визначає механізм переведення дачних і садових будинків у жилі будинки. Зокрема, як зазначено у документі, переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у жилі будинки здійснюється безоплатно органами місцевого самоврядування села, селища, міста, з якими відповідні дачні поселення та садівничі товариства пов’язані адміністративно або територіально. Для переведення дачного чи садового будинку в жилий громадянин, який є його власником, або уповноважена ним особа подає заяву до виконавчого органу сільської (селищної, міської) ради. А також копію документа про право власності на дачний чи садовий будинок, засвідчену в установленому порядку, письмову згоду співвласників (за наявності) на переведення такого будинку в жилий, звіт про проведення технічного огляду дачного чи садового будинку з висновком про його відповідність державним будівельним нормам.

За результатами розгляду заяви та доданих до неї документів уповноважений орган упродовж місяця з дня їх надходження приймає рішення про переведення дачного чи садового будинку в жилий будинок або про відмову в такому переведенні.

Прийняття рішення про відмову в переведенні дачного чи садового будинку в жилий допускається, якщо дачний чи садовий будинок не відповідає вимогам державних будівельних норм.

Рішення про переведення є підставою для внесення відповідних змін до записів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно в порядку, визначеному законодавством.

У багатьох дачників можуть виникнути проблеми з переоформленням, адже не у всіх є документи на право власності. Щоб набути права власності, потрібно вирішити земельні питання, а це час і гроші. Тільки оформлення проекту землеустрою коштує близько 3000 гривень. Ще потрібно буде зареєструвати земельну ділянку та її прийняття в експлуатацію. Після цього дачний будинок потрібно визнати придатним до проживання. Для цього необхідно, щоб відповідні служби дали на те добро.

Потім постає питання щодо зміни цільового призначення земельної ділянки. У садовому товаристві землю надавали для ведення садівництва, а не для житлової забудови. Власник дачної ділянки має свідоцтво про право власності, в якому зазначено, що ця земля призначена для ведення садівництва і городництва. Відповідно, вона не може бути призначена для житлового будівництва.

Тож, перш ніж приймати рішення про переведення садового будинку в житловий, потрібно переводити землю з сільськогосподарського призначення в житловий фонд.

Тому для прописки в дачному будинку є дві головні умови — це зміна цільового призначення земельної ділянки і переведення дачного будинку в житловий. Також для реєстрації в садовому будинку такий будинок повинен мати конкретну адресу та знаходитися в межах адміністративно-територіальної одиниці (область, район, село); бути зареєстрований як об’єкт нерухомого майна.

Хочу підсумувати, що прописатися в дачних будинках Закон не забороняє, але ще не розроблено чіткого механізму, як саме це зробити.Консультации, которые могут быть Вам интересны

Право собственности на садовый дом
Как правильно оформить право собственности на садовый дом, какие нужно иметь документы,...

закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов

 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?