Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Как разорвать договор аренды земли (пая)

18.02.2013 15:07

  Я уклав договір оренди землі з фермерським господарством 01 січня 2007 року. Строк дії договору - 5 років. Я розраховував на те, що в січні 2012 року договірні стосунки з фермером закінчатсья.
 Однак, фермер договір зареєстрував 20  червня 2012 року. А термін дії договору рахується з моменту реєстрації. 
Дотого ж, в акті приймання-передачі підписи мій і фермера стоять, а дата не вказана. В акті визначення меж земельної ділянки теж дата не вказана.
Я хочу розірвати договір оренди земельної ділянки і обробляти її самостійно. Порадьте, що робити? Попередньо вдячний за обґрунтовану пораду!


Файл 10004.JPG
Файл 10003.JPG
Файл 10002.JPG
Файл 10001.JPG
Файл 1.JPG

Комментарии автора вопроса

19.02.2013 16:09      комментарий относится к Михальчук Богдан
А я всім хто тут є довіряю;)

18.02.2013 20:37
Дуже вдячний за консультації...

18.02.2013 17:24      комментарий относится к Мовчан Виталий
Якщо Ваша ласка, чи не могли би Ви поділитися посиланням на судову практику, про яку говорите у Вашому коментарі. Дуже дякую за обґрцнтовану відповідь.

18.02.2013 16:43      комментарий относится к Адвокатское Бюро Сергеев и Партнёры
Я не розумію, про яку другу реєстрацію йде мова. Договір, що був укладений в 2007 році на 5 років не було зареєстровано аж до 20 червня 2012 року.

18.02.2013 16:37
п.12.3. Підставою припинення договору є:
- взаємна згода сторін;
- вимога однієї із сторін і випадку невиконання іншою стороною обовязків, передбачених договором
- добровільна відмова орендаря, або припинення діяльності орендаря
- укладення договору оренди з порушенням порядку, встановленого законодавством України.

18.02.2013 16:34
п.9.2.Орендар зобовязаний:
- приступити до викорастання орендної земельної ділянки після державної реєстрації договору оренди.
- у 5-тиденний строк після державної реєстрації договору оренди землі надати копію договору відповідному органу ДПС.
- не утримувати земельну ділянку для забезпечення своїх вимог до орендодавця

18.02.2013 16:30
Розділ 6. Умови і строки передачі земельної ділянки
6.1.Передача земельної ділянки орендарю здійснюється у триденний термін після державноїреєстрації цього договору за актом приймання-передачі

18.02.2013 16:28
Розділ 3. Строк дії договору
3.1.Договір укладається на 5 років, починаючи з дня його державної реєстрації.
3.2.По закінчені строку договору орендар має переважне право на поновлення договору на новий строк. У цьому разі зацікавлена сторона повинна повидомити письмово другу сторону про бажання пролонгації договору на новий строк не пізніше, ніж за місяць до закінчення строку цього договору.
3.3.Умови цього договору зберігають свою чинність на строк його дії у випадках, коли після набуття чинності договором, законодавством встановлені інші правила, ніж передбачені договором, а також при зміні власника землі, якщо інше не передбачене в договорі.



Ответы юристов

0
фото
Off-line Михальчук Богдан
юрист
ответил 19.02.2013 07:34

А навіщо ж Ви особисту інформацію в договорі не прибрали???Хмурюсь


0
фото
Off-line Михальчук Богдан
юрист
ответил 18.02.2013 17:40

Ось це рішення!

http://reyestr.court.gov.ua/Review/27523219


0
фото
Off-line Мовчан Виталий
юрист
ответил 18.02.2013 17:31

Будь-ласка, 

У касаційній інстанції наша касаційна скарга була задоволена повністю (справа №  6-39272св12 від 07.11.2012 року), і таких справ в мене було 16, так як позов подавали відразу 16 осіб.


0
фото
Off-line Михальчук Богдан
юрист
ответил 18.02.2013 17:19

"Налякайте" його порадою Мовчан Виталий, а також "попросіть" надати посилання на рішення ВССУ, про яке вказує Мовчан ВиталийУлыбаюсь


0
фото
Off-line Мовчан Виталий
юрист
ответил 18.02.2013 17:09

У мене була майже аналогічна справа, яку доречі вдалося виграти тільки у Вищому спеціалізованому суді з розгляду цивільних і кримінальних справ.

З цього випадку наведу деякі свої міркування:

Як зазначено в ч. 1 ст. 1212 ЦК України, особа,  яка набула майно  або  зберегла  його  у  себе  за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно),  зобов'язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов'язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала.

В ч. 1 ст. 1213 ЦК України вказується, що набувач  зобов'язаний  повернути потерпілому безпідставно набуте майно в натурі.

Відповідно до ч. 1 ст. 1214 ЦК України, особа,  яка  набула  майно  або  зберегла  його у себе без достатньої правової підстави, зобов'язана відшкодувати всі доходи, які вона одержала або могла одержати від цього майна з часу,  коли ця особа дізналася або могла дізнатися про  володіння  цим  майном без  достатньої  правової  підстави.  З цього часу вона відповідає також за допущене нею погіршення майна.

З 2007 року орендар безпідставно користувався вашою земельною ділянкою, так як з ваших слів договір оренди не пройшов реєстрації (навіть, якщо і був сам договір оренди і сплачувалася орендна плата - судова практика), тому повинен був її повернути, а також відшкодувати всі доходи, які з неї отримав розпочинаючи з 2007 року, звертаю увагу не орендну плату, а всі доходи, а це сума буде не малою, які повинні встановлюва- тися тільки вашою райдержадміністрацією. Для більш детальної інформації прошу звертатися особисто.

Щодо нинішньої ситуації, то цей привід, може стати і підставою для розірвання договору оренди або визнання його неукладеним.

Також, погоджуюся з іншими колегами, що та інформація яка надана не є достатньою, крім того з своєї практики знаю, що п. 12.3 договору оренди - майже завжди на боці орендаря.

У вашому випадку портібен кваліфікований юрист, щоб допоміг в цій ситуації.


0
фото
Off-line Адвокатское Бюро Сергеев и Партнёры
юридическая компания
Киев
ответил 18.02.2013 16:52

Де-юре, после 20 июня 2012 года договор действует на тех же условиях и на тот же срок. Это называется - пролонгация. Ваш договор будет действовать аж до 2017 года если вы его досрочно не разорвете или не признаете недействительным. Сделать это сложно, вам нужен юрист опытный в аграрном праве, и желательно уже имеющий опыт разорвание договоров аренды земли. Ведь как я уже говорил, судебная практика там очень специфическая.


0
фото
Off-line Белинская Оксана
юрист
Сумы
ответил 18.02.2013 16:42

по взаємній згоді це і т ак зрозуміло що і доказувати не прийдеться нічого


0
фото
Off-line Михальчук Богдан
юрист
ответил 18.02.2013 16:42

Да, у Вашому випадку це тільки суд і процес тривалий. Разом з тим, Вам слід провести "бесіду" з фермером в якій вказати, що Ви звернетесь до контролюючих органів+податкова+прокуратура... Крім того, експертиза може підтвердити дату(хоча б рік) підписання відпвідних документів.

Якщо він не хоче "по хорошому" то буде "по поганому". Ви ж можете взяти підтвердження з відповідного органу місцевого самоврядування. Крім того, він "дурив" державу, подавав недостовірну звітність, що потяло ....Улыбаюсь


0
фото
Off-line Белинская Оксана
юрист
Сумы
ответил 18.02.2013 16:30

ст 229 ЦК України зазначає:Якщо особа, яка вчинила правочин, помилилася щодо
обставин, які мають істотне значення, такий правочин може бути
визнаний судом недійсним.


0
фото
Off-line Адвокатское Бюро Сергеев и Партнёры
юридическая компания
Киев
ответил 18.02.2013 16:27

Только в суд и готовьтесь к затяжной "войне". Практика в этой категории дел более стоит на стороне арендатора. Разрывать договора очень сложно. Главное, после второй регистрации договора, не берите арендную плату. Если возьмете, то ближайшие года полтора шансов на разрыв у вас не будет.


0
фото
Off-line Белинская Оксана
юрист
Сумы
ответил 18.02.2013 16:04

Або в самому договорі вказується або ж у главі 58 ЦК України.


0
фото
Off-line Гальчинская Марина
юрист
Симферополь
ответил 18.02.2013 16:01

в договоре аренды должны быть прописаны пункты расторжения договора, почитайте внимательно


0
фото
Off-line Кацалап Андрей
юрист
Киев
ответил 18.02.2013 15:29

У формі "задати запитання" на сайті є можливість  додавати файли - прикріпіть таким чином відскановані зображення договору. Особисту інформацію можете закрити - для консультації вона не є необхідною. 
Як правило, положення щодо порядку розірвання договору у самому ж договорі вказуються. 


0
фото
Off-line Михальчук Богдан
юрист
ответил 18.02.2013 15:18

Найміть юриста, щоб він вивчив договір та вжив заходів для його розірвання, не бачивши договору та інших документів, неможливо щось порадити конкретне.


0
фото
Off-line Кириченко Иван
ответил 18.02.2013 15:14

Если вам не трудно то выложите пункты договора которые касаются срока действия договора. Желательно слово в слово.



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?