Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Видеосъемка в общественных местах

20.05.2016 21:32
Здравствуйте! Подскажите, пожалуйста, имею-ли я право вести видеосъемку на телефон в такой организации как Киевэнерго и записывать ответы специалистов на видео, а именно в центре обслуживания. Согласно Статье 34 Конституции Украины "Каждому гарантируется право на свободу мысли и слова, на свободное выражение своих взглядов и убеждений.
Каждый имеет право свободно собирать, хранить, использовать и распространять информацию устно, письменно либо иным способом — по своему выбору." На основании каких дополнительных законов я могу вести видеосъемку в данной организации?
г. Киев



Доступные специалисты в области конституционного права

Ответы юристов

0
фото
Off-line Костюк Любовь Тарасовна
юридическая компания
Киев
ответил 21.05.2016 00:50

Ваши действия противозаконны. Вы имеете право вести «фото-, кино-, теле-или видеосъемка» только по согласию как письменному так и усному.

Стаття 32 Конституції України передбачає, що не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.

Відповідно до п. 2 ст. 21 Закону України "Про інформацію" під конфіденційною інформацією розуміється інформація про фізичну особу, а також інформація, доступ до якої обмежено фізичною або юридичною особою, крім суб'єктів владних повноважень.

Публічні місця – це ті місця в яких:

по-перше можлива присутність осіб, які не належать до членів сім’ї, або близьких знайомих;

по-друге – це місця, в яких особа не сподівається усамітнитись чи якимось чином відкривати частини свого приватного життя з надією, що цього ніхто не побачить.

До таких місць слід віднести вулиці, площі, людні місця, або ж, наприклад, кімнати для переговорів, робочий кабінет, в якому часто можна зустріти сторонніх осіб.

Як правило відкрите фотографування та знімання на відеокамеру в громадських місцях є абсолютно законними, за виключенням деяких випадків:

  • не можна знімати, навіть відкрито, в місцях, які визнані місцями особистого користування, таких як, наприклад, туалети, роздягальні, ванні кімнати;
  • не можна знімати без дозволу в транзитних будівлях, будівлях суду, урядових будівлях і т. д.;
  • не можна знімати на фото чи відеокамеру, якщо своїми діями ви заважаєте працювати міліції, пожежникам, або медичним працівникам;
  • не можна знімати в громадських місцях, які є приватною власністю, якщо наявне попередження про заборону зйомок.


закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?