Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Оцінювання вартості програмного забезпечення

13.02.2013 19:52
Шановні юристи! Підкажіть будь ласка, чи є обов'язковою оцінка розробленого на замовлення програмного забезпечення, якщо його планується внести в статутний капітал ТОВ (державної частки ТОВ не має), чи його вартість можна визначити самостійно?. А також цікавить, чи потрібно сплачувати ПДВ та податок на прибуток при внесенні ПЗ в статутний капітал, якщо це робить один із засновників ТОВ?

Дякую!



Ответы юристов

0
фото
Off-line Кисель Дмитрий
юрист
Киев
ответил 14.02.2013 11:12
этот ответ относится к Музыченко Евгения

Прекрасный ответ дала Евгения! Полно, исчерпывающе, доступно! +1.


0
фото
Off-line Цебак Іван
юрист
Львов
ответил 14.02.2013 09:51

підтримую попередній напис 

і лише хочу додати що закон  Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні

визначає випадки коли треба робити обовязкову оцінку, ваш випадок під обовязкову оцінку не підпадає


0
фото
Off-line Музыченко Евгения
юрист
Киев
ответил 13.02.2013 20:34

Статутний фонд товариства формується за рахунок майнових внесків засновників.

При внесенні програмного зпбезпечення необхідно буде оформити акт прийому-передачі.

 Форма цього документа чинним законодавством України не передбачена, але на практиці він має містити в собі інформацію щодо майна, яке передається до статутного фонду та його грошову оцінку в національній валюті України (можливо використовувати форму ОЗ -1).       

   Грошова оцінка вкладу учасника господарського товариства здійснюється за згодою учасників товариства, а у випадках, встановлених законом, вона підлягає незалежній експертній перевірці (ч. 2 ст. 115 ЦКУ). Проведення оцінки майна необхідно:

- при створенні підприємств на базі держ майна, майна, що є  у комунальній власності

- реорганізації, банкрутства, ліквідації державних, комунальних підприємств, підприємств з державною часткою

- визначення вартості внесків учасників, якщо вноситься майно господарських товариств з державною часткою власності.

Як можна побачити все вищезазначене до вашого випадку не відноситься, тож залучати спеціалістів вам не потрібно, а таку вартість визначити можна самостійно.

 Збільшення статутного фонду – це   кошти, що не зараховуються до валового доходу Товариства, відтак не є прибутком Товариства і не підлягають оподаткуванню.

Відповідно до пп. 165.1.44 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – Податковий кодекс України) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума майнового та немайнового внеску платника податку до статутного фонду юридичної особи – емітента корпоративних прав, в обмін на такі корпоративні права.

Тобто здійснення фізичною особою внеску до статутного капіталу в обмін на корпоративні права, слід розглядати не як дохід фізичної особи, а як інвестицію – витрати на придбання інвестиційного активу.

Відповідно, до таких відносин застосовуються спеціальні норми щодо оподаткування доходів фізичної особи від операцій з інвестиційними активами.

Питання обліку та оподаткування загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами врегульовуються приписами пункту 170.2 статті 170 Податкового кодексу України.

Згідно з пп. 170.2.1 п. 170.2 ст. 170 Податкового кодексу України облік загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами ведеться платником податку самостійно, окремо від інших доходів і витрат. Для цілей оподаткування інвестиційного прибутку звітним періодом вважається календарний рік.



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?