Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Организация ОСББ

03.12.2013 16:28

Как создать осбб жильцами, если в доме живут жильцы приватизированных квартир, ведомственных квартир и ряд магазинов которые находятся в ведении жкх. Где мы оказались заложниками ситуаций безразличия со стороны жкх, который ни каких мер не предпринимает в проблемах дома. Жильцы вынуждены собирать деньги для устранения и решения своих проблем. Но при этом регулярно платим коммунальные расходы. Как быть в такой ситуации.





Возможно Вам будут полезны следующие видеоконсультации

Проблемы с ЖЭКами. Как их решить? Сергей Панасюк.
Проблемы с ЖЭКами. Как их решить? Сергей Панасюк.
В этом ролике мы поговорим о проблемах с ЖЭКами, о качестве коммунальных услуг и как бороться с ЖЭКами Запомните...
Панасюк Сергей (юрист)
г. Киев

Ответы юристов

0
фото
Off-line Богданов Олександр
адвокат
Львов (также Вінниця)
ответил 03.12.2013 20:23

жодних проблем не має, читайте попередню консультацію


0
фото
Off-line Жорова Наталія
юридическая компания
Киев
ответил 03.12.2013 17:45

 Згідно ст. 1 Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) –це юридична особа, створена власниками для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання неподільного та загального майна.

До об’єднання мають право увійти власники приватизованих або придбаних квартир, власник будинку, а також власники нежитлових приміщень будинку.

Ті мешканці будинку, які живуть у неприватизованих квартирах на підставі виданих їм ордерів, не можуть брати участі у створенні об’єднання, тому що вони не є власниками квартир. Так само не мають права бути членами ОСББ ті особи, котрі орендують приміщення.

В одному будинку можна створити тільки одне об’єднання, проте до одного об’єднання можуть входити співвласники кількох будинків.

Щоб створити ОСББ у Вашому будинку необхідно:

  1. сформувати ініціативну групу з числа активних мешканців будинку. Зазвичай її формують соціально активні особи, які мають організаторські здібності та незаперечний авторитет серед мешканців будинку. Така група складається не менше ніж з трьох власників квартир чи нежитлових приміщень. Ініціативна група, насамперед, веде роз’яснювальну роботу серед мешканців будинку, готує проект статуту майбутнього об’єднання, готує установчі збори, тощо.

  2. підготувати проекти статуту та рішень установчих зборів. Статут об’єднання потрібно складати на базі Типового статуту, затвердженого в наказі Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства №141 від 27 серпня 2003 року. Готуючи цей документ, не можна відступати від змісту Типового статуту, натомість потрібно конкретизувати деякі його статті та умови. В цьому документі потрібно визначити склад, повноваження, права й обов’язки та порядок формування статутних органів (йдеться про загальні збори, правління та ревізійну комісію об’єднання. У статуті також належить описати джерела фінансування, порядок використання майна та коштів об’єднання, права та обов’язки членів Об’єднання. У статуті потрібно чітко визначити порядок, за яким ваше об’єднання укладатиме договір з кожним власником квартири чи приміщення, а також вказати умови, що їх буде сформульовано в такій угоді.

  3. скликати і провести установчі збори. Ініціативна група складає текст письмового повідомлення, в якому вказує місце, час проведення зборів, а також питання порядку денного. Це повідомлення необхідно вручити кожному власнику особисто під розписку (або надіслати поштою рекомендованим листом) не пізніше, ніж за 14 днів перед датою, на яку призначено установчі збори. Установчі збори є правомочними, якщо на них присутні більше 50% співвласників будинку. Якщо вказаної вимоги не дотримано, доведеться ще раз призначити дату, місце і час установчих зборів, але не раніше ніж через 14 днів. Зверніть увагу, що повідомляти про проведення установчих зборів потрібно усіх співвласників (в тому числі власників нежилих приміщень). Якщо в будинку наявні не приватизовані приміщення — необхідно повідомляти районну раду/адміністрацію, тощо. За доцільне також повідомити балансоутримувача.

 

На зборах доцільно розглянути питання:

  1. про обрання голови та секретаря зборів;

  2. про створення об’єднання;

  3. про затвердження статуту;

  4. про обрання керівних органів (правління, голови правління, ревізійної комісії);

  5. про визначення осіб, уповноважених оформити державну реєстрацію об’єднання (такою особою, наприклад, може бути голова правління або член правління).

  6. Про прийняття будинку на баланс та обслуговування ОСББ.

 

Результатом зборів є протокол, який підписує голова та секретар зборів та список членів ОСББ (згідно «Порядку державної реєстрації об’єднань співвласників багатоквартирного будинку», затвердженого постановою КМУ №1521 від 11.10.2002 року)

 

Крім того, зверніть увагу, що питання стосовно створення ОСББ та затвердження статуту необхідно “голосувати” письмово (кожний власник, присутній на зборах, при прийнятті рішення з цих питань має проголосувати «за» “утримався” чи «проти».) Рішення про створення ОСББ вважають прийнятим, якщо за нього проголосували не менше 2/3 присутніх осіб, які мають право голосу. Рішення по іншим питанням приймаються простою більшістю голосів.

 

Після зборів необхідно буде звернутися до нотаріуса і завірити статут.

Потів до відділу реєстрацію юридичних осіб - для здійснення державної реєстрації.

 

 


1
фото
Off-line Джус (Килинкарова) Виктория
адвокат
Ирпень
ответил 03.12.2013 17:06

Якщо жителі платоспроможні - це реально))


0
фото
Off-line Стамбула Виталий
адвокат
Киев
ответил 03.12.2013 16:45

Добрый день.

Вот краткий порядок передачи.

http://jurliga.ligazakon.ua/news/2013/10/14/99493.htm


0
фото
Off-line Бойко Анна
юрист
Киев
ответил 03.12.2013 16:43
Ваші дії чітко регламентує закон "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку". Але, я згодна з колегою, без фахівця в данному питанні Вам не обійтись.
0
фото
Off-line Ковалева Наталия
адвокат
Житомир
ответил 03.12.2013 16:38

Для создания ОСББ Вам необходимо собрать больше 50% голосов собственников квартир дома (начина с 51%) и нанять адвоката для сопровождения. Думаю это Вам под силу. А дальше все в Ваших руках и никакого ЖКХ.


0
фото
Off-line Надеждов Федір
Донецк
ответил 03.12.2013 16:38

Процедура створення ОСББ виписані в ЗУ "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" та в постанові КМ України "Про реалізацію Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" ".

Проте, раджу Вам найняти юриста.

Щодо комунальних послуг, то Ви маєте право на перерахунок плати за комунальні послуги у випадку їх неданання та надання в неповному обсязі та на захист цього права в суді.


0
фото
Off-line Удаленный Пользователь
ответил 03.12.2013 16:34

Здравствуйте.

Рекомендую жильцам, выбрать толкового юриста, оплатить его труд и поручить ему эту задачу.



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?