Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Оплачивает ли соцстрах больничный лист более года?

05.05.2016 15:20
С ноября 2015 г,нахожусь на больничном в тубдиспансере.Лечение амбулаторно.Утром выдают таблетки и ухожу домой.Анализы отрицательные,а не выписывают.Более того,врач говорит о том,что лечение должно проходить 24 мес.В больничном пишут диагноз-острый бронхит.Оплачивает ли соцстрах больничный более года?На работу устроен официально.Работодатель собирается уволить.Имеет ли он на это право?
г. Краматорск



Ответы юристов

0
фото
Off-line Москаленко Анна
юрист
Харьков
ответил 05.05.2016 22:55
ответ исправлен 05.05.2016 22:59
Уволить имеет право,но только после окончания больничного. А у вас уже есть основания подать на инвалидность документы, т.к. скорее всего у вас какая-то стойкая форма забодевания. Больничный оплачивается.
0
фото
FIND
Off-line Рыбинцев Сергей
адвокат
Днепропетровск (также Киев)
ответил 05.05.2016 17:16

Доброго дня!

Стаття 22 Закону http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/77-19/print1452607646025767

2. Допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням, виплачується Фондом застрахованим особам починаючи з шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності або до встановлення медико-соціальною експертною комісією (далі - МСЕК) інвалідності (встановлення іншої групи, підтвердження раніше встановленої групи інвалідності) незалежно від звільнення застрахованої особи в період втрати працездатності, у порядку та розмірах, встановлених законодавством.

Що стосується звільнення, то якщо ваш лікар не змінить вам діагноз, то у роботодавця дійсно виникне таке право.

Ознайомтесь з ст. 40 КЗпП: http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/322-08/print1452756876012086

Трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані власником або уповноваженим ним органом лише у випадках:

5) нез'явлення на роботу протягом більш як чотирьох місяців підряд внаслідок тимчасової непрацездатності, не рахуючи відпустки по вагітності і родах, якщо законодавством не встановлений триваліший строк збереження місця роботи (посади) при певному захворюванні. За працівниками, які втратили працездатність у зв'язку з трудовим каліцтвом або професійним захворюванням, місце роботи (посада) зберігається до відновлення працездатності або встановлення інвалідності;



Ваш юрист у Дніпропетровську,Києві, Одесі // (050) 3202873 ribintsevss@gmail.com
Показать контактную информацию

закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?