Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Договор аренды земли

24.04.2016 18:58
При укладенні Договору оренди землі с/г призначення є пункт: 12.5. Сторони погоджуються, що дострокове розірвання Договору в односторонньому порядку за ініціативою Орендаря допускається: - з будь-якої підстави за умови повідомлення Орендодавця про дострокове розірвання Договору за 6 (шість) місяців до дати дострокового розірвання Договору рекомендованим або цінним листом, договір вважається розірваним після спливу 6 (шести) місяців з дня одержання повідомлення Орендодавцем і не потребує укладення додаткової угоди до цього Договору про його розірвання.; Питання: чи можу я (Орендодавець) додатково ввести в Договір такий самий пункт, тільки замінивши - за ініціативою Орендаря на - за ініціативою Орендодавця ?? З повагою: Олександр.

Комментарии автора вопроса

25.04.2016 07:28
Благодарю за четкие и ясные ответы.
Вывод: если большинство Орендодателей введут этот пункт - то Орендар должен бы согласиться, или уйдет с нашей земли.



Доступные специалисты в области земельного права

Ответы юристов

0
фото
Off-line Мороз Виктор
адвокатское объединение
Киев (также вся Украина)
ответил 25.04.2016 00:32

Учитывая принцип свободы договора это вполне возможно при наличии согласия арендатора.


0
фото
Off-line Литвиненко Олександр
юридическая компания
Киев (также Одеса, Харьків, Львів, Днепр, Україна)
ответил 24.04.2016 23:20
арендатор не согласится на это. можете на его отказ пойти! в суд и получить решение в вашу пользу. или не сдавать в аренду. если арендатор не хочет вы его не заставите играть по вашим правилам к сожалению
0
фото
Off-line Батракова Ольга
юрист
Харьков
ответил 24.04.2016 22:18

если арендатор согласится внести такие изменения и подписать договор в таком виде


0
фото
Off-line Носова Виктория
адвокат
Днепропетровск
ответил 24.04.2016 20:23

Можете, ведите переговоры с орендатором.


0
фото
Off-line Петров Алексей
юрист
Харьков (также Киев (вся Украина))
ответил 24.04.2016 19:52

Відповідно до ст. 651 Цивільного кодексу України зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або закономДоговір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом. У разі односторонньої відмови від договору у повному обсязі або частково, якщо право на таку відмову встановлено договором або законом, договір є відповідно розірваним або зміненим.

При цьому, частиною 4 статті 31 Закону України “Про оренду землі» визначено, що розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку не допускається, якщо інше не передбачено законом або цим договором.

Таким чином, сторони, при укладанні договору оренди, мають повне право передбачити порядок дострокового розірвання договору оренди земельної ділянки як з ініціативи Орендодавця, так і й з ініціативи Орендаря.

Крім того, згідно зі статтею 32 Закону України «Про оренду землі», на вимогу однієї із сторін договір оренди землі може бути достроково розірваний за рішенням суду в разі невиконання сторонами обов'язків, передбачених статтями 24 і 25 Закону України «Про оренду землі» та умовами договору, в разі випадкового знищення чи пошкодження об'єкта оренди, яке істотно перешкоджає передбаченому договором використанню земельної ділянки, а також на підставах, визначених Земельним кодексом України та іншими законами України.

Так, підставами для дострокового розірвання договору оренди землі можуть бути: якщо ініціатором витупає власник земельної ділянки (орендодавець) - нецільове використання земельної ділянки, несплата орендної плати, екологічна шкода ділянці від діяльності орендаря, її забруднення та забур’янення тощо, якщо ініціатором виступає орендар - створення перешкод орендареві у користуванні земельною ділянкою тощо.

Також звертаю Вашу увагу на те, що Орендар земельної ділянки зобов'язаний, після спливання строку оренди, повернути земельну ділянку в стані, не гіршому, який був на початок оренди. Самий об'єктивний та ефективний спосіб контролю за якісними характеристиками грунту - це проведення агрохімпаспортизації земельної ділянки перед передачею в оренду та після повернення її власнику.

Відповідно до вимог Указу Президента України від 02.12.1995 № 1118/95 «Про суцільну агрохімічну паспортизацію земель сільськогосподарського призначення» основною метою агрохімічної паспортизації є обстеження ґрунтів господарств для визначення показників родючості та забруднення ґрунтів з подальшою розробкою та видачею землевласнику та землекористувачу агрохімічного паспорта земельної ділянки затвердженого зразка та науково обґрунтованих рекомендацій щодо поліпшення якості, ґрунтів та удобрення сільськогосподарських культур.

Порядок ведення агрохімічного паспорта поля, земельної ділянки, затверджений наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України 11.10.2011 № 536 та зареєстрований в Міністерстві юстиції України 23.12.2011 за № 1517/20255.

Наявність агрохімічного паспорта поля, земельної ділянки є обов’язковою при передачі земельних ділянок у власність, користування, наданні дозволу на зняття та перенесення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) земельної ділянки, консервації та рекультивації земель і в інших випадках, передбачених законодавством.

Агрохімічна паспортизація орних земель обов’язково повинна здійснюватися через кожні 5 років, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень через кожні 5-10 років і є обов’язковою для всіх землевласників та землекористувачів.

Однак, відповідальність за непроведення обов'язкової агрохімічної паспортизації земель законодавством не передбачена.


0
фото
Off-line Новикова Нина
юрист
Киев
ответил 24.04.2016 19:25

можете, если этот пункт устроит арендатора.



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?