Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Суботник

20.04.2016 15:46
Змушують вийти на суботник у свій вихідний день! Які законні підстави я можу використати, щоб довести керівництву, що вони на це не мають права?
г. Дніпропетровськ



Ответы юристов

0
фото
Off-line Яцюк Наталия
помощник адвоката
Киев
ответил 20.04.2016 16:29

Чинне законодавство України не містить визначення «суботник», ні порядок його проведення та організації. Тому, якщо повідомлення про його проведення носить рекомендаційно-оповіщувальний характер, то цей захід є виключно добровільним і до робочого часу не включається, відповідно і оплаті не підлягає.

Інша справа, якщо є письмове розпорядження керівника (наказ) про роботу у вихідний день. Оскільки робота у вихідний день забороняється, окрім випадків передбачених ст. 71 КЗпП, то в такому випадку наказ має містити формулювання причин виходу на роботу. Крім того, якщо працівник виходить на суботник для виконання своїх трудових обов’язків, то його лише ознайомлюють з наказом. Якщо ж робота на суботнику не входить до кола робочих обов’язків працівника, то в цьому випадку роботодавець мусить отримати його письмову згоду на тимчасове переведення на роботу не обумовлену трудовим договором (ст. 33 КЗпП), оформити наказ про його роботу у вихідний день. Робота у вихідний день оплачується в подвійному розмірі (ст. 107 КЗпП). Також робота у вихідний день може компенсуватися, за згодою сторін, наданням іншого дня відпочинку  (ст.72 КЗпП).


0
фото
FIND
Off-line Кочуров Андрей
юрист
Арциз (также Сарата, Тарутино, Татарбунары и вся Одесская обл)
ответил 20.04.2016 16:06

не мають права примушувати, але все ж таки сходіть, праця невелика, а душі приємно



всегда индивидуальный подход, +380975973044, +380931018189, почта: and_koch@mail.ru
Показать контактную информацию
0
фото
Off-line === Алексей
юридическая компания
Черкассы (также Будь який регіон України, а також Білорусь і РФ)
ответил 20.04.2016 15:58
ответ исправлен 20.04.2016 15:59

Має бути подвійна оплата праці. Або відгул у робочий день.


0
фото
Off-line Юридична компанія "Б.С.Партнерс"
юридическая компания
Львов (также Вінниця)
ответил 20.04.2016 15:50

Як змушують так і можете не йти, якщо наказ, то подвійна оплата чи відгул за цей день , а взагалі то прибрати землю це прекрасно



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?