Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Могу ли я отказаться быть свидетелем

12.04.2016 20:51

Могу ли я, находясь в кабинете следователя отказаться быть свидетелем, или не подписать повестку к нему на следующий раз?


г. Львов



Доступные специалисты в области конституционного права

Ответы юристов

0
фото
FIND
Off-line *** Евгений
юрист
Киев (также и вся Украина)
ответил 13.04.2016 14:35

Однозначно, Вы имеете право отказаться давать показания против себя и своих близких. 



Консультация в индивидуальном порядке - на платной основе. С уважением, Евгений /моб.тел. (099)102-33-93, (097) 752-56-13/
Показать контактную информацию
0
фото
Off-line Носова Виктория
адвокат
Днепропетровск
ответил 13.04.2016 00:06

Если вы свидетель, то отказаться вы можете давать показания в отношении себя и близких, но от этого вы не перестаете быть свидетелем.


0
фото
Off-line Бондаренко Виктор
адвокат
Луцк (также География оказания юридических услуг -вся Украина)
ответил 12.04.2016 22:13

Проаналізуйте зміст статті 65 КПК України.

Стаття 65. Свідок

1. Свідком є фізична особа, якій відомі або можуть бути відомі обставини, що підлягають доказуванню під час кримінального провадження, і яка викликана для давання показань.

2. Не можуть бути допитані як свідки:

1) захисник, представник потерпілого, цивільного позивача, цивільного відповідача, юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, законний представник потерпілого, цивільного позивача у кримінальному провадженні - про обставини, які стали їм відомі у зв'язку з виконанням функцій представника чи захисника;

2) адвокати - про відомості, які становлять адвокатську таємницю;

3) нотаріуси - про відомості, які становлять нотаріальну таємницю;

4) медичні працівники та інші особи, яким у зв'язку з виконанням професійних або службових обов'язків стало відомо про хворобу, медичне обстеження, огляд та їх результати, інтимну і сімейну сторони життя особи - про відомості, які становлять лікарську таємницю;

5) священнослужителі - про відомості, одержані ними на сповіді віруючих;

6) журналісти - про відомості, які містять конфіденційну інформацію професійного характеру, надану за умови нерозголошення авторства або джерела інформації;

7) професійні судді, народні засідателі та присяжні - про обставини обговорення в нарадчій кімнаті питань, що виникли під час ухвалення судового рішення, за винятком випадків кримінального провадження щодо прийняття суддею (суддями) завідомо неправосудного вироку, ухвали;

8) особи, які брали участь в укладенні та виконанні угоди про примирення в кримінальному провадженні, - про обставини, які стали їм відомі у зв'язку з участю в укладенні та виконанні угоди про примирення;

9) особи, до яких застосовані заходи безпеки, - щодо дійсних даних про їх особи;

10) особи, які мають відомості про дійсні дані про осіб, до яких застосовані заходи безпеки, - щодо цих даних.

3. Особи, передбачені пунктами 1 - 5 частини другої цієї статті, з приводу зазначених довірених відомостей можуть бути звільнені від обов'язку зберігати професійну таємницю особою, що довірила їм ці відомості, у визначеному нею обсязі. Таке звільнення здійснюється у письмовій формі за підписом особи, що довірила зазначені відомості.

4. Не можуть без їх згоди бути допитані як свідки особи, які мають право дипломатичної недоторканності, а також працівники дипломатичних представництв - без згоди представника дипломатичної установи.
 

Якщо ви не підпадаєте під вказані критерії, відповідно до ч. 2 ст. 66 КПК України, Свідок зобов'язаний:

1) прибути за викликом до слідчого, прокурора, слідчого судді чи суду;

2) давати правдиві показання під час досудового розслідування та судового розгляду;

3) не розголошувати без дозволу слідчого, прокурора, суду відомості, які безпосередньо стосуються суті кримінального провадження та процесуальних дій, що здійснюються (здійснювалися) під час нього, і які стали відомі свідку у зв'язку з виконанням його обов'язків.
 


0
фото
Off-line Закордонец Николай
юрист
Киев (также Хмельницький, Житомир)
ответил 12.04.2016 22:12
ответ исправлен 12.04.2016 22:12

Якщо Вас визнано свідком - Ви можете відмовитись давати свідчення стосовно себе, близьких родичів та членів сім'ї, в інших випадках не можете.

Якщо Вас залучають/залучали до проведення процесуальних дій під час досудового розслідування як понятого або якщо Ви стала очевидцем таких дій - ви зобовязані виключно  на вимогу слідчого, прокурора не розголошувати відомості щодо проведеної процесуальної дії.


0
фото
Off-line Сергеев Артем
юрист
Харьков
ответил 12.04.2016 21:10
А что Вы там делаете? Может речь идет о "понятом"

закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?