Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Распредение по целевому направлению

07.04.2016 00:38

Здравствуйте! Заканчиваю интернатуру, замужем! Мне по целевому направлению нужно отработать в селе! Могу ли я пойти в клин ординатуру, чтоб не отрабатывать? Или что в моем случае можно сделать, чтоб не рушить семью.


г. Запорожье



Ответы юристов

0
фото
Off-line Москаленко Анна
юрист
Харьков
ответил 09.04.2016 09:50
Да, вы можете пойти в клин.ординатуру или поступить в аспирантуру. Или перераспределиться.вопрос перераспределения решается облздравом.
0
фото
Off-line Воропаев Александр
юрист
Энергодар
ответил 07.04.2016 00:51

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.1996р. № 992 «Про Порядок працевлаштування випускників вищих навчальних закладів, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням», Випускники уклали угоду з вузами після зарахування на навчання, повинні відпрацювати за місцем призначення не менше трьох років. У цій же постанові є перелік поважних причин, за якими допускається розірвання випускником угоди, це:  Встановлення інвалідності 1 або 2 групи, внаслідок чого випускник не може виїхати на роботу за призначенням; Встановлення інвалідності 1 або 2 групи у дружини випускника, одного з батьків (або осіб які їх замінюють) випускника; Якщо випускник — вагітна жінка, мати або батько, які мають дитину до трьох років або дитину, яка згідно з медичним висновком потребує догляду (до досягнення нею шестирічного віку); одинока мати або батько, які мають дитину до чотирнадцяти років або дитини-інваліда.... До того ж, якщо випускник після закінчення ВНЗ перебування жінки у відпустці по вагітності, пологах та догляду за дитиною до 3-х років цей термін також зараховується. У п.14 вищезазначеної постанови також йдеться, що у разі неприбуття молодого фахівця за направленням або відмови без поважної причини приступити до роботи за призначенням, звільнення його з ініціативи адміністрації за порушення трудової дисципліни, звільнення за власним бажанням протягом трьох років випускник зобов’язаний відшкодувати у встановленому порядку до державного бюджету вартість навчання і компенсувати замовнику всі витрати, але разом з тим 12 квітня 2011 Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України було надано роз‘яснення керівникам ВНЗ в яких висловлено таку позицію:- Закон України «Про вищу освіту» не містить умов про обов’язковість трирічного відпрацювання та відшкодування у встановленому порядку до державного бюджету вартості навчання. Немає в законі і того, що вищий навчальний заклад зобов‘язаний гарантувати випускнику його працевлаштування, в обов’язки вищого навчального закладу входить сприяння працевлаштуванню своїх випускників. Будь-які матеріальні претензії до випускника ВНЗ, підготовка якого здійснювалась за державним замовленням, є неправомірними, тому що відсутні правові механізми, які б зобов‘язали його відшкодувати до державного бюджету вартість навчання. Тому, як бачите, керуючись вищезазначеною Постановою, ЗУ «Про вищу освіту», Конституцією України, уникнути відпрацювання можливо. У Вашому випадку ідеально було б підшукати відповідну з поважних причин і розірвати угоду, але якщо таких причин немає, то виходячи з вищевказаних роз’яснень Міносвіти, стягнення з Вас бюджетної вартості утворень провести неможливо, але звертаємо Вашу увагу, що подібної судової практики не існує, з цього за другим варіантом ніяких гарантій вирішення питання дати не можу.  Если Вам понравился мой ответ, поставьте оценку или коментарий, буду благодарен, удачи. 



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?