Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Чи потрібні дозволи від голови сільради на відкриття магазину

29.11.2013 18:42
Я є власником діючого магазину, який раніше здавався в оренду, зараз пустує. Хочу почати свою справу (секонд хенд). Окрім документів на приватного підприємця, документів з подадткової і дозволів з пожежної та СЕС, чи потрібен мені дозвіл від голови селищної ради, чи хоч якісь узгодження з головою щодо відкриття магазину, та його роботи? З ним по хорошому не вийде домовитись. Наперед дякую за відповідь.



Ответы юристов

0
фото
Off-line Богданов Олександр
адвокат
Львов (также Вінниця)
ответил 29.11.2013 20:08
ответ исправлен 29.11.2013 20:09

рекомендую підписати спочатку петицію (інструкція в тексті статті) , тоді не буде потрібно задавати таких питань , а все стане чітко і ясно  :

http://zaxid.net/home/showSingleNews.do?ukrayintsi_masovo_pidpisuyut_petitsiyu_pro_sanktsiyi_dlya_yanukovicha&objectId=1298082


0
фото
Off-line Мельник Алексей
адвокат
Киев
ответил 29.11.2013 19:16

не потрібно


0
фото
Off-line сафонова ольга
юридическая компания
Днепропетровск
ответил 29.11.2013 19:05

є дуже гарний лист і якщо ви власник магазину і не порушуєте податкове законодавство, вимоги пожежників та СЕС то маєте всі підстави захиститись від вашого неадекватного голови.

а ось і лист

ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМНИЦТВА

ЛИСТ
 

18.04.2013 № 3414


Державною службою України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва розглянуто Ваш запит щодо надання роз'яснення про узгодження режиму роботи об'єктів торгівлі та сфери послуг і необхідності отримання дозволу на розміщення об'єкта торгівлі, спрямований листом , і повідомляється наступне .
Відповідно до чинного законодавства торговельна діяльність регулюється Господарським (436-15) та Цивільним (435-15) кодексами України (435-15), Законом України (1023-12) "Про захист прав споживачів" (1023-12), Порядком здійснення торговельної діяльності та правилами торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів (833-2006-п) (далі - Порядок), затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 15.06.2006 № 833, та іншими актами законодавства.
Відповідно до підпункту 4 пункту "б" статті 30 Закону України (280/97-ВР) "Про місцеве самоврядування в Україні" (280/97-ВР) (далі - Закон про місцеве самоврядування) до делегованих повноважень органів сільських, селищних, міських рад у сфері житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, громадського харчування, транспорту і зв'язку віднесено встановлення за погодженням з власниками зручного режиму роботи розташованих на відповідній території підприємств, установ та організацій сфери обслуговування незалежно від форм власності.
У той же час пунктом 13 Порядку (833-2006-п) визначено, що режим роботи торговельного об'єкта та закладу ресторанного господарства, що належать до комунальної власності, встановлюється органами місцевого самоврядування відповідно до законодавства.
Враховуючи те, що Закон про місцеве самоврядування (280/97-ВР) має вищу юридичну силу, саме органи сільських, селищних, міських рад мають погоджувати з власниками підприємств, установ та організацій сфери обслуговування незалежно від форм власності зручний режим роботи, а не навпаки. Крім того, дана норма не надає місцевої влади жодних дозвільних повноважень.
Відповідно до статті 1 Закону України "(2806-15) Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" (2806-15) (далі - Закон про дозвільну систему) дозвільна система у сфері господарської діяльності - сукупність урегульованих законодавством відносин, які виникають між дозвільними органами , державними адміністраторами та суб'єктами господарювання у зв'язку з видачею документів дозвільного характеру, переоформленням, видачею дублікатів, анулюванням документів дозвільного характеру.
Виходячи з визначення дозвільної системи у сфері господарської діяльності відносини між органами сільських, селищних, міських рад щодо погодження режиму роботи розташованих на відповідній території підприємств, установ та організацій сфери обслуговування з суб'єктом господарювання (власником таких об'єктів) не підпадають під дію Закону про дозвільну систему ( 2806-15), оскільки такі відносини не можуть бути пов'язані з отриманням будь-яких документів дозвільного характеру.
Крім того, слід зазначити, що узгодження встановлення режиму роботи підприємств, установ та організацій сфери обслуговування в Переліку документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності (3392-17), затвердженому Законом України від 19.05.2011 № 3392-VI, відсутня.
Одночасно повідомляємо, що процедура такого погодження чинним законодавством не передбачена.
У той же час вимоги деяких посадових осіб сільських, селищних, міських рад щодо необхідності отримання суб'єктом господарювання від таких органів зазначених погоджень обмежують права такого суб'єкта господарювання та суперечать загальним принципам господарювання, які визначені у статті 6 Господарського кодексу (436-15) України (436 -15), в частині заборони незаконного втручання, зокрема, органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб у господарські відносини.
Згідно частини (254к/96-ВР) другий (254к/96-ВР) статті (254к/96-ВР) 19 Конституції України (254к/96-ВР) України (254к/96-ВР) органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до статті 31 Господарського кодексу (436-15) України (436-15) дискримінацією суб'єктів господарювання органами влади визнається, зокрема, встановлення заборон чи обмежень стосовно окремих суб'єктів господарювання або груп підприємців. Дискримінація суб'єктів господарювання не допускається.
На підставі викладеного вважаємо, режим роботи підприємств, установ, організацій сфери обслуговування суб'єкти господарювання (власники) встановлюють самостійно, а у вищезгаданих випадках, передбачених законодавством, орган місцевого самоврядування звертається до такого суб'єкта з метою узгодження встановленого режиму роботи з обов'язковим дотриманням останніми особливостей продажу окремих груп продовольчих та непродовольчих товарів, здійснення різних видів торгівлі, роботи закладів (підприємств) ресторанного господарства.
Щодо необхідності отримання дозволу на розміщення об'єктів торгівлі
Збір за видачу дозволу на розміщення об'єктів торгівлі та сфери послуг раніше стягувався відповідно до норм податкового законодавства, зокрема Закону України "(1251-12) Про систему оподаткування" (1251-12) та Декрету Кабінету Міністрів України від 20.05.93 № 56 -93 (56-93) "Про місцеві податки і збори", у зв'язку з чим місцевими органами влади було запроваджено видачу дозволу на розміщення об'єкта торгівлі та сфери послуг.
Однак з набранням чинності 05.10.2006 частини першої статті 4 Закону України (2806-15) "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" (2806-15) (далі - Закон про дозвільну систему) правових підстав на оформлення та видачу дозволу на розміщення об'єкта торгівлі та сфери послуг (і подібних до нього) немає, оскільки необхідність одержання такого документа не передбачена жодним законом України.
Верховною Радою України 02.12.2010 прийнято Податковий кодекс (2755-17) України (2755-17), підпункту (2755-17) 1 (2755-17) пункту (2755-17) 2 (2755-17) розділу "Прикінцеві положення" (2755-17) якого передбачено, що з 01.01.2011 втратили чинність, зокрема, Закон України (1251-12) "Про систему оподаткування" (1251-12) та Декрету Кабінету Міністрів України [від | 20.05.93 № 56 - 93 (56-93) "Про місцеві податки і збори".
Тим самим збір за видачу дозволу на розміщення об'єкта торгівлі та сфери послуг скасовано.
Крім того, Законом України від 17.02.2011 № 3038-VI (3038-17) "Про регулювання містобудівної діяльності" внесено зміни до Закону (2807-15) України (2807-15) "Про благоустрій населених пунктів" (2807-15) , положеннями якого скасовано повноваження сільських, селищних і міських рад у сфері благоустрою населених пунктів в частині надання дозволу на розміщення на території об'єктів благоустрою будівель і споруд соціально-культурного, побутового, торговельного та іншого призначення.
Перший заступникГоловиДержавної службиУкраїни з питаньрегуляторної політикита розвиткупідприємництва

бажаю всього найкращого



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?