Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Подписание документа перед операцией

03.04.2016 15:17
Здравствуйте! Мне перед операцией надо подписать документ о том, что врачи ответственности за собой после операции не несут.
Могу ли я не подписывать этот документ и чем это регламентируется? Спасибо
г. Харьков



Ответы юристов

0
фото
Off-line Bogdan Serdyuk
адвокатское объединение
Киев (также вся Украина и временно оккупированные территории)
ответил 03.04.2016 21:21
ответ исправлен 03.04.2016 21:24

Добридень!

Ні, не можете.

Згода інформованого пацієнта необхідна для застосування методів діагностики, профілактики та лікування. Щодо пацієнта віком до 14 років (малолітнього пацієнта), а також пацієнта, визнаного в установленому законом порядку недієздатним, медичне втручання здійснюється за згодою їх законних представників.

Згода пацієнта чи його законного представника на медичне втручання не потрібна лише у разі наявності ознак прямої загрози життю пацієнта за умови неможливості отримання з об’єктивних причин згоди на таке втручання від самого пацієнта чи його законних представників.

Якщо відсутність згоди може призвести до тяжких для пацієнта наслідків, лікар зобов'язаний йому це пояснити. Якщо і після цього пацієнт відмовляється від лікування, лікар має право взяти від нього письмове підтвердження, а при неможливості його одержання - засвідчити відмову відповідним актом у присутності свідків.

Пацієнт, який набув повної цивільної дієздатності і усвідомлює значення своїх дій та може керувати ними, має право відмовитися від лікування.

Якщо відмову дає законний представник пацієнта і вона може мати для пацієнта тяжкі наслідки, лікар повинен повідомити про це органи опіки і піклування.

У невідкладних випадках

Цивільний кодекс України (ч.5 ст.284) та Основи законодавства України про охорону здоров’я (ч.2 ст.43) передбачають виняток, який полягає у тому, що у невідкладних випадках, коли реальна загроза життю є наявною, згода хворого або його законних представників на медичне втручання не потрібна. Закон не містить жодного переліку невідкладних випадків, які становлять реальну загрозу життю хворого, що дають лікарю право оперувати та застосовувати складні методи діагностики без згоди самого хворого чи його законних представників. Закон закріплює право лікаря без згоди проводити медичне втручання, але лише у виключних випадках, коли зволікання при встановленні діагнозу чи проведенні операції загрожує життю хворого. Вказане законодавче положення доцільно було б деталізувати, щоб уникнути надмірної кількості „медичних справ” за позовом пацієнтів на діяння медичного персоналу.

Рішення у таких випадках в ідеальному варіанті повинно прийматись консиліумом лікарів, а за неможливості його зібрати – лікуючим або/та черговим лікарем знаступним невідкладним повідомленням службової особи закладу охорони здо¬ров’я, що варто передбачити на законодавчому рівні.

Отже, за мотивації Вашого запитання, така письмова згода для медзакладу потрібна в обов'язковому порядку.

Корисні для Вас ресурси тут ...

Основи законодавства України про охорону здоров'я

Інструкція щодо заповнення форми первинної облікової документації № 003-6/

Цивільний кодекс України

http://www.lawyer.org.ua/?w=r&i=&d=672

Зможу допомогти у супроводженні Вашого питання.

Якщо моя відповідь Вам допомогла, залишайте подяку у графі "Відгуки".


0
фото
Off-line Москаленко Анна
юрист
Харьков
ответил 03.04.2016 18:25

о информированном согласии на оперцию подробно читайте http://klizma03.ucoz.ua/forum/2-10-1


0
фото
Off-line Аракелян Асмик
юрист
Артемовск
ответил 03.04.2016 16:43

Согласие пациента на мед. вмешательство обязательно и не требуется только в экстренных случаях, когда жизни человека грозит непосредственная угроза.

Что касается содержания этого документа, то нужно с ним ознакомиться и посмотреть, что конкретно в нем написано.

Ответственность несет любой человек за свои действия, в т.ч. и врач, согласно действующему законодавтельству. Врач не несет ответственности за здоровье пациаента только в случае его отказа от выполнения медицинских предписаний или нарушения режима.

Так что все зависит от формулировки.

Если моя консультация была Вам полезна, оставьте, пожалуйста, отзыв.



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?