Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Долг водоканал

01.04.2016 14:00
Может ли водоканал через суд выселить из квартиры за долг 10000 грн. И как это происходит
г. Днепропетровск



Возможно Вам будут полезны следующие видеоконсультации

Проблемы с ЖЭКами. Как их решить? Сергей Панасюк.
Проблемы с ЖЭКами. Как их решить? Сергей Панасюк.
В этом ролике мы поговорим о проблемах с ЖЭКами, о качестве коммунальных услуг и как бороться с ЖЭКами Запомните...
Панасюк Сергей (юрист)
г. Киев

Ответы юристов

0
фото
Off-line Костромина Виктория
юрист
Киев (также вся Украина)
ответил 01.04.2016 19:13

нет


0
фото
Off-line Яцюк Наталия
помощник адвоката
Киев
ответил 01.04.2016 15:59
ответ исправлен 01.04.2016 16:01

Якщо у вас утворилась заборгованість по сплаті комунальних послуг, постачальник послуг не може вас примусово виселити, натомість - має право  за рішенням суду чи судовим наказом примусово її стягнути.

Процедура наступна: після набрання судовим наказом чи рішенням законної сили – відкривається виконавче провадження. Державний виконавець виносить постанову про відкриття виконавчого провадження і надсилає її боржнику, в якій зазначає строк, протягом якого боржник може добровільно сплатити суму боргу. Якщо ви в добровільному порядку не сплачуєте суму боргу, то в такому випадку розпочинається примусове стягнення. Спочатку, за наявності даних про кошти та інші цінності на рахунках – на них в межах суми боргу накладається арешт і здійснюється стягнення. Якщо кошти і цінності відсутні або не покривають суму боргу  – стягнення звертається на належне майно в межах суми боргу. 

Однак вам слід взяти до уваги, що згідно ст. 52 ЗУ «Про виконавче провадження», у разі якщо сума, що підлягає стягненню за виконавчим документом, не перевищує 10-ти розмірів мінімальної заробітної плати (що станом на 01.04.16 р. становить 13780,00 грн.) стягнення на єдине житло боржника та земельну ділянку, на якій розташоване це житло, не здійснюється. В такому разі державний виконавець зобов’язаний виконати рішення за рахунок іншого майна. Однак при підрахунку суми боргу вам слід врахувати, що за рішенням суду/наказом на основну суму заборгованості буде нарахована пеня, 3% річних,  інфляційні втрати та додатково сума судового збору. 


0
фото
Off-line Дытынюк Ярослав
юрист
Киев
ответил 01.04.2016 15:18

Доброго дня!

Виселити не може. Проте може подати позов про стягнення заборгованості, і якщо він суд виграє, то буде проводити стягнення боргу. Державний виконавець спочатку накладе арешт на кошти боржника на рахунках у банку (якщо такі є), а потім, якщо арештованих коштів виявилося мало - і на майно (можливо навіть на нерухоме - землю або квартиру). Якщо боржник і далі не оплатить борг, державний виконавець опише і, скоріше за все, виставить відповідну частину квартири (пропорційну сумі заборгованості у відношенні до загальної вартості такої квартири) на прордаж, де її можуть купити всі бажаючі.

Успіхів Вам!



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?