Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Відеозйомка чиновника

28.03.2016 18:57

Чи має право хтось знімати на відео держслужбовця на роботі, якщо він попросив не знімати? Чи є дерслужбовець і фізичною особою, яка має право на 307 статтю цивільного кодексу? Чи 34 стаття Конституції дає таке право? Всі відповіді які знайшов включають посилання і на 34 і на 307, виходить нісенітниця "ніби можна, а ніби й ні". А ще важливіше питання чи має право він викладати це на Ютуб? Бо зйомка для можливого використання у суді і зйомка для Ютуб різні речі. Конкретна ситуація: громадянин знімав держслужбовця при подачі заяви на безкоштовний інтернет для шкіл міста. Провайдер раніше обіцяв його надати, але начебто не надав. Я не є цим держслужбовцем, мені просто цікаво чи це законно.

Саме відео: https://www.youtube.com/watch?v=WZk6-ZMh4sU


г. Кагарлык

Комментарии автора вопроса

31.03.2016 16:10      комментарий относится к Дытынюк Ярослав
А можете привести якісь цитати з документів чи назви документів, де говориться що працівник має право вимагати видалення відео?
Саме відео додав до питання.
А так зйомка в межах норм чинного законодавства?



Доступные специалисты в области конституционного права

Ответы юристов

0
фото
Off-line Bogdan Serdyuk
адвокатское объединение
Киев (также вся Украина и временно оккупированные территории)
ответил 03.04.2016 22:29

Додам та конкретизую.

Сам процес зйомки чиновника будь-ким та будь-скільки часу в публічному місці і тим більше під час виконання ним своїх посадових обов'язків у робочий час є в межах чинного законодавства України, а тому згода чи не згода такого НЕ потрібна взагалі!

Щодо подальших публікацій таких "творінь" (будь-де), то такі права мають виключно журнаісти та в межах своїх професійних обов'язків, а ось на вимогу такого чиновника до звичайної фізичної особи, то вимоги будуть дійсно обгрунтованими і "фізик" повинен буде виконати "волю" фігуранта у "творіннях", а якщо не виконає, то отримає позов з багатьма нулями після "1".

Отже, здобувайте журналістську "корку" і ВПЕРЕД та без перешкод!;-)

Корисні для Вас ресурси тут ... 

Цивільний кодекс України

Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів

Правові засади діяльності журналістів в Україні

http://www.pravda.com.ua/news/2016/02/4/7097887

http://www.depo.ua/ukr/politics/v-ukrayini-zaprovadzhena-kriminalna-vidpovidalnist-za-03032016092100

http://court.gov.ua

Зможу допомогти у супроводженні Вашого питання.

Якщо моя відповідь Вам допомогла, залишайте подяку у графі "Відгуки".


0
фото
Off-line Дытынюк Ярослав
юрист
Киев
ответил 01.04.2016 15:12

Доброго дня!

Зйомка проводиться в публічному місці, причому не власне працівниці, а процесу вручення кореспонденції, а відтак є правомірною. На прохання працівниці її не знімати оператор зреагував правомірно, вона в кадр не потрапляє.

Проте:

Цивільний кодекс

"Стаття 308. Охорона інтересів фізичної особи, яка зображена на фотографіях та в інших художніх творах

1. Фотографія, інші художні твори, на яких зображено фізичну особу, можуть бути публічно показані, відтворені, розповсюджені лише за згодою цієї особи, а в разі її смерті - за згодою осіб, визначених частиною четвертою статті 303 цього Кодексу."

Оскільки згоди не було, така особа має право вимагати видалення такого відео із сайту. АЛЕ! Це жодним чином не впливає на правомірність самої зйомки.


0
фото
Off-line Дытынюк Ярослав
юрист
Киев
ответил 31.03.2016 06:43

Доброго ранку! Все в межах норм чинного законодавства України. Але працівниця все ж має право вимагати видалення відео за своюї участі з YouTube.

Якщо моя відповідь Вам допомогла, Ви можете залишити свій відгук.

Успіхів Вам!


0
фото
Off-line Дытынюк Ярослав
юрист
Киев
ответил 28.03.2016 20:36

Доброго вечора! На що точно такий "держслужбовець" має право, так це вимагати видалення такого відео за своєї участі із YouTube. Щодо права знімати - потрібно бачити саме відео, щоб розуміти чи відповідає зйомка вимогам щодо публічних місць і т. п.



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?