Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Правомерны ли действия сельсовета?

04.02.2013 11:53
Добрый день. У нас в сельсовете такая ситуация - они решением совета выдают разрешение на приватизацию земучастка. Но такое решение у них действует только 1 год. Т.е., если за год человек не оформил на себя участок, ему надо заново обращатся в сельсовет. Это законно или нет, скажите пожалуйста?



Доступные специалисты в области земельного права

Ответы юристов

0
фото
Off-line Михальчук Богдан
юрист
ответил 04.02.2013 17:13

Смотря когда принято решение сельсовета.

З А К О Н   У К Р А Ї Н И Про внесення змін до деяких
законодавчих актів України щодо сприяння будівництву

Прийняті і не виконані до набрання чинності цим Законом рішення відповідних органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування про погодження місця розташування об'єкта або про надання дозволу на розроблення проекту відведення земельної ділянки зберігають чинність протягом двох років з дня набрання чинності цим Законом, а розроблені відповідно до цих рішень проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок розглядаються в установленому законом порядку. Передача в оренду таких земельних ділянок із земель державної та комунальної власності здійснюється без проведення земельних торгів (аукціонів).

Этим же Законом было определеноСтаття 151. Порядок погодження питань, пов'язаних з вилученням (викупом) та вибором земельних ділянок

Строк дії дозволу на розроблення проекту відведення земельної ділянки та вимог щодо її відведення становить один рік і може бути продовжено одноразово на такий самий строк. У разі якщо протягом встановленого строку проект відведення земельної ділянки не подано на затвердження до відповідного органу, дозвіл на розроблення проекту відведення земельної ділянки та вимоги щодо її відведення вважаються анульованими.

Вимога ж про встановлення строку, на сьогоднішній день, статтею 118 та151 ЗКУ не регламентована. Тай, як я пам’ятаю, в ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні" також.

Тобто, такий пункт в рішенні "умовно законний", адже рада приймає рішення які законні, якщо інше не визнано відповідними правовими актами або компетентними органами(посадовцями).


0
фото
Off-line Литвинов Ростислав
юрист
Харьков
ответил 04.02.2013 13:21

Добрый день.

Такая ситуация не только у Вас в сельсовете, а везде. И это правомерно, тем более, что Вам необходимо не заново обращаться в сельсовет, а всего лишь написать заявление о предлонии срока Вашего решения. Рассматривается на очередном заседании сессии и Вам оно продляется. Единственное Вам необходимо заранее подать такое заявление, т.е. за месяц до очередного заседания сессии, чтобы оно было рассмотрено оперативно!



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?