Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Передача житлового комплексу з балансу на баланс

01.02.2013 16:50
Шановні колеги! Прошу Вас висловити свої думки щодо наступної ситуації.
В одному із багатьох житлових комплексів, що знаходяться на "нашому" балансі, наразі створено ОСББ, яке відповідним чином звернулось до нас (як балансоутримувача будинку) з вимогою передати будинок на їх баланс та подальше обслуговування. Моє керівництво не проти "віддати" один з будинків, як то кажуть, щоб іншим навіть на думку не спадало щось подібне :) Трохи відхиляючись від теми питання, хочу запевнити, що лише поодинокі ОСББ належним чином експлуатують свої будинки. Більша частина ОСББ, через певний проміжок часу, починають розуміти, в яку багнюку вони вступили... Але це зовсім інша історія.
Наразі, "нами" передано більшу частину технічної документації (майже всю) на будинок керівництву ОСББ, які в свою чергу, відмовляються підписувати акт приймання-передачі житлового комплексу з балансу на баланс. Вони щоразу "видумують" все нові та нові "вимоги", які вже дійшли до абсурду.
Моє питання наступне: Яким чином, балансоутримувач будинку може "спонукати" майбутнього балансоутримувача на прийняття житлового комплексу на власний баланс, шляхом підписання акту приймання-передачі житлового комплексу? Чи можна такий спір предати на розгляд до Господарського суду, і як сформулювати позовні вимоги?! "Про спонукання до вчинення дій" - ні, не воно! "Про спонукання до вчинення правочину" - але ж Акт приймання-передачі не є правочином! "Про визнання бездіяльності протиправною" - можливо, але окрім встановленого законом (пост.КМУ №1521 від 11.10.2002р.) двохмісячного строку на передачу житлового комплексу з балансу на баланс, ОСББ нічого не порушує(шило).
"Дивлюсь я на небо, та й думку гадаю", - як "спонукати" ОСББ вчинити дії, а саме прийняти на власний баланс житловий комплекс, шляхом підписання акту приймання-передачі житлового комплексу з балансу на баланс?!
Буду вдячний за будь-які поради, висновки, практику, навіть, просто за Ваші роздуми щодо зазначеного питання.



Возможно Вам будут полезны следующие видеоконсультации

Проблемы с ЖЭКами. Как их решить? Сергей Панасюк.
Проблемы с ЖЭКами. Как их решить? Сергей Панасюк.
В этом ролике мы поговорим о проблемах с ЖЭКами, о качестве коммунальных услуг и как бороться с ЖЭКами Запомните...
Панасюк Сергей (юрист)
г. Киев

Ответы юристов

0
фото
Off-line Михальчук Богдан
юрист
ответил 03.02.2013 09:26
этот ответ относится к Кисель Дмитрий

Доброго ранку. Давайте поміркуємо разом. Процес передачі матеріальних активів регламентується якимось правовим актом. Таким Актом є Постанова КМУ №1521.
Цим порядком передбачено, що Загальні збори об'єднання вирішують питання про: прийняття житлового комплексу на баланс об'єднання. Для приймання - передачі житлового комплексу або його частини з балансу на баланс утворюється відповідна комісія.
Таким чином, якщо Ваша комісія ОСББ не бажає приймати на баланс житло, то Вам слід направити офіційного листа(цінним з описом із заповненим актом) із заповненими реквізитами на адресу ОСББ+відповідно до ЗУ "Про електронні документи та електронний документообіг"(здається так) з урахуванням ввимог статті 11 цього Закону, з клопотанням належним чином засвідчити акт та направити його на Вашу адресу.
Якщо такий акт заповнено не буде або його відмовляться заповнювати, Ви ініціюєте скликання загальних зборів ОСББ і вказуєте, що комісія та голова такі сякі не виконують рішення загальних зборів ОСББ, чим порушують статут, Закон і т.д.
Загальні збори можуть самі створити необхідну Вам комісію і підписати та затвердити Ваші акти:-))
Якщо це не подіє, тоді до господарського суду з вимогами зобовязати підписати та скріпити печаткою акт прийому-передачі або належним чином засвідчити акт прийому-передачі як це визначено постановою КМУ№1521 або про примусове виконання Постанови КМУ та рішення зборів
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/1486586
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/150490
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/150490
http://www.reyestr.court.gov.ua/


0
фото
Off-line Кисель Дмитрий
юрист
Киев
ответил 01.02.2013 22:57
этот ответ относится к Адвокатское Бюро Сергеев и Партнёры

"З досвіду можу порадити хіба що не стільки юридичне, скільки стратегічне рішення. Наприклад створіть для них проблему, яка би змусила їх негайно приймати будинок."

Дуже цікава порада, але нажаль, в моєму випадку недієва. Дане ОСББ має ряд певних зацікавлених впливових осіб-консультантів, які не дадуть їм наспіх наробити якихось дурниць. Наприклад, ОСББ ще до початку процесу прийому-передачі звернулось до Територіального управління антиномонопольного комітету з проханням "посприяти у реалізації їх прав та не допустити порушень...". Дане питання знаходиться в них на контролі. Дуже гарний стратегічний хід, з боку ОСББ! Молодці! Я раз на тиждень, як школяр, по телефону "доповідаю" до Антимонопольного "про стан наших справ". При цьому, шановні добродії, хочу зауважити, що останній "лякає" штрафними санкціями за порушення 2-х місячного строку на приймання-передачу житлового комплексу, тільки "нас"! Вибачте, але чому за порушення цього строку не можна притягнути приймаючу сторону?! Чи все ж таки можна???


0
фото
Off-line Адвокатское Бюро Сергеев и Партнёры
юридическая компания
Киев
ответил 01.02.2013 22:27

Ніяк, кажу із практики. прийняття будинку на баланс - це вольова дія, яка має залежити від волі обох сторін. Якщо керівництво ОСББ має рішення загальних зборів мешканців, а ле не виконує це рішення, то таким чином вони порушують хіба що права власників квартир, але не ваші. 

З досвіду можу порадити хіба що не стільки юридичне, скільки стратегічне рішення. Наприклад створіть для них проблему, яка би змусила їх негайно приймати будинок. Можу навіть приклад привести: два роки тому, балансоутримувач найняв таксистів на дорогих іномарках, які в дорогих костюмах приїхали і почали робити заміри земельної ділянки двору будинку. А людям пояснювали, що планують побудувати тут спортивний комплекс, прямо у дворі. Потім пару дзвінків з міськради голові ОСББ, про те, що по секрету, вони мають лише два тиждні, щоб встигнути подати документи на приватизацію землі. А щоб подати документи треба прийняти будинок. В результаті, голова ОСББ без всяких умов два тиждні бігав, щоб встигнути прийняти будинок на баланс та оформити первиний пакет документів для подання на приватизацію ділянки. Піздніше у приватизації міськрада їм відмовила. А первиний балансоутримувач досі згадую цю історію, як два тиждні весь його колектив відчував себе справжніми шпигунами та інтригантами видумуючи нові способи стимулюванні голови ОСББ.


0
фото
Off-line Удаленный Пользователь
ответил 01.02.2013 18:16

Пане Дмітрій.

Якщо е бажання, поспілкуемось по скайпу, бо на мою думку, саме у Госп. суді цю проблему і потрібно вирішувати.



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?