Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Может ли нерезидент подарить землю с/х назначения?

26.11.2013 16:38

Отец, гражданин РФ, получил в наследство пай в Украине. Собирался подарить его дочери, гр. Украины. Но нотариус сказала что сейчас запретили такие операции. Права ли нотариус? На основании чего она отказала?





Доступные специалисты в области земельного права

Ответы юристов

0
фото
Off-line Зектер Оля
адвокат
Ирпень
ответил 26.11.2013 17:21
ответ исправлен 26.11.2013 17:23

Взагалі п. 5 Ст. 22 Земельногокодексу зазначає, що землі сільськогосподарського призначення не можуть передаватись у власність іноземцям, особам без громадянства, іноземним юридичним особам та іноземним державам. Стаття 81 ЗК України передбачає право власності на землю громадян

1. Громадяни України набувають права власності на земельні ділянки на підставі: а) придбання за договором купівлі-продажу, ренти, дарування, міни, іншими цивільно-правовими угодами; б) безоплатної передачі із земель державної і комунальної власності; в) приватизації земельних ділянок, що були раніше надані їм у користування; г) прийняття спадщини; ґ) виділення в натурі (на місцевості) належної їм земельної частки (паю). П 2.ст. 22 ЗК зазначає, що іноземці та особи без громадянства можуть набувати права власності на земельні ділянки несільськогосподарського призначення в межах населених пунктів, а також на земельні ділянки несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів, на яких розташовані об'єкти нерухомого майна, що належать їм на праві приватної власності. Іноземці та особи без громадянства можуть набувати права власності на земельні ділянки відповідно до частини другої цієї статті у разі:а) придбання за договором купівлі-продажу, ренти, дарування, міни, іншими цивільно-правовими угодами; б) викупу земельних ділянок, на яких розташовані об'єкти нерухомого майна, що належать їм на праві власності; в) прийняття спадщини.Землі сільськогосподарського призначення, прийняті у спадщину іноземцями, а також особами без громадянства, протягом року підлягають відчуженню. Тобто, навпаки, щоб не втратити земельну ділянку, потрібно її подарувати або продати громадянину України. Чому відмовив нотаріус невідомо, зверніться до іншого нотаріуса і зазначте, що земля дарується іноземцем, або вимагайте у нотаріуса письмової відмови.Стаття 131 ЗК зазначає, що громадяни та юридичні особи України, а також територіальні громади та держава мають право набувати у власність земельні ділянки на підставі міни, ренти, дарування, успадкування та інших цивільно-правових угод. Варто звернути увагу і на те, що ст. 140 ЗК передбачає, що у випадку невідчуження земельної ділянки іноземними особами та особами без громадянства у встановлений строк у випадках, визначених цим Кодексом (до 1 року, як вищезазначалося) припиняється право власності на таку ділянку. Тому  навпаки необхідно здійснити таку операцію.

Удачі Вам у вирішенні справ!


0
фото
Off-line Удаленный Пользователь
ответил 26.11.2013 17:08

Здравствуйте.

Нотариус отказала на основании моратория на отчуждение С\Х. земель, но, тут конфликт норм права, т к, по другому закону не резидент обязан произвести отчуждение С\Х земель, поэтому, рекомендую, письменно потребовать от нотариуса вынесения постановления "О отказе совершить нотариальное действие", для доказательства того, что отец выполнил требование закона.


0
фото
Off-line Романченко Артём
юрист
Киев
ответил 26.11.2013 17:05

Здравствуйте!

Не знаю на основании чего такое сказала нотариус, но её слова не отвечают действующему законодательству. Наоборот такой пай можно и нужно отчуждать иностранцу в течении одного года после получения им его в наследство.


0
фото
Off-line Белинская Оксана
юрист
Сумы
ответил 26.11.2013 16:53

Землей может владеть только гражданин Украины.



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?