Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Реклама лікаря держ установи

29.01.2013 22:34

 Доброго вечора!  В мене до вас таке запитання: чи може лікар який працює в державній установі робити собі рекламу в ЗМІ? І якщо ні, тоді яка відповідальність за такі дії? Буду вдячний за відповідь!

 

Реклама буде виглядати приблизно так:  Лікар Н., працює в 2 міській лікарні, є дуже хорошим спеціалістом і т.д. Звичайно прийом буде проводитися тільки в даній лікарні. Все це робиться з метою збільшення к-сті пацієнтів. Просто питання в тому чи може лікар ДЕРЖАВНОЇ а не приватної установи давати рекламу про себе у ЗМІ при чому без відома керівництва лікарні?





Ответы юристов

0
фото
Off-line Гудима Дмитро
юридическая компания
Львов
ответил 04.02.2013 16:00

Згідно зі ст. 21 Закону "Про рекламу" дозволяється реклама лише таких методів профілактики, діагностики, лікування і реабілітації, що в установленому порядку дозволені центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров'я, до застосування в Україні.

Цілком можливо, що державні органи можуть це розуміти так, що має рекламуватися саме метод профілактики, діагностики, лікування чи реабілітації, а не лікар. З іншого боку, будь-яка реклама лікарем самого себе може розцінюватися як реклама відповідного його профілю методу лікування, діагностики, лікування чи реабілітації, яка, відтак, повинна відповідати наведеним нижче вимогам.

Реклама методів профілактики, діагностики, лікування і реабілітації повинна містити об'єктивну інформацію про метод профілактики, діагностики, лікування, реабілітації і здійснюватися так, щоб було зрозуміло, що наведене повідомлення є рекламою, а рекламований товар є методом профілактики, діагностики, лікування, реабілітації; текст попередження такого змісту: "Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я", що займає не менше 15 відсотків площі (тривалості) всієї реклами.

Реклама методів профілактики, діагностики, лікування і реабілітації не може містити посилань на терапевтичні ефекти стосовно захворювань, які не піддаються або важко піддаються лікуванню.

У рекламі методів профілактики, діагностики, лікування і реабілітації забороняється розміщення, зокрема, зображень зміни людського тіла або його частин внаслідок хвороби, поранень; тверджень, що сприяють виникненню або розвитку страху захворіти або погіршити стан свого здоров'я через невикористання медичних послуг, що рекламуються; посилань на методи профілактики, діагностики, лікування і реабілітації як на найбільш ефективні, найбільш безпечні, виняткові щодо відсутності побічних ефектів; порівнянь з іншими методами профілактики, діагностики, лікування і реабілітації з метою посилення рекламного ефекту; посилань на конкретні випадки вдалого застосування методів профілактики, діагностики, лікування і реабілітації; рекомендацій або посилань на рекомендації медичних працівників, науковців, медичних закладів та організацій щодо рекламованих товару чи послуги; спеціальних виявлень подяки, вдячності, листів, уривків з них із рекомендаціями, розповідями про застосування та результати дії рекламованих товару чи послуги від окремих осіб; зображень і згадок імен популярних людей, героїв кіно-, теле- та анімаційних фільмів, авторитетних організацій; інформації, що може вводити споживача в оману щодо складу, походження, ефективності, патентної захищеності товару, що рекламується.

У рекламі методів профілактики, діагностики, лікування і реабілітації забороняється участь лікарів та інших професійних медичних працівників, а також осіб, зовнішній вигляд яких імітує зовнішній вигляд лікарів.

Тому видається, що реклама лікарем самого себе, а точніше своїх послуг у певній сфері лікарської практики, може за певних умов розглядатися як порушення законодавства про рекламу.

У рекламі товарів та методів, що не належать до лікарських засобів, медичних виробів, методів профілактики, діагностики, лікування і реабілітації, забороняється посилатися на те, що вони мають лікувальні властивості.

Забороняється реклама нових методів профілактики, діагностики, реабілітації, які знаходяться на розгляді в установленому порядку, але ще не допущені до застосування.

Положення ст. 21 Закону "Про рекламу" не поширюються, зокрема, на рекламу методів профілактики, діагностики, лікування і реабілітації, яка розміщується у спеціалізованих виданнях, призначених для медичних установ та лікарів, а також яка розповсюджується на семінарах, конференціях, симпозіумах з медичної тематики.

В інших випадках дотримання вимог вказаної статті обов'язкове.

Див. також Порядок накладення штрафів за порушення законодавства про рекламу, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 26 травня 2004 р. N 693.


0
фото
Off-line Говор Дмитрий
адвокат
Винница
ответил 30.01.2013 22:16

Це питання медичної етики скоріше, а не права. Я так думаю. У адвокатів свої обмеження на рекламу, у лікарів повинні бути свої.


0
фото
Off-line Бобиков Николай
юридическая компания
ответил 30.01.2013 13:31

Целью Вашей - извлечение прибыли ежели не является,

Правомерными действия тогда Ваши будут...


0
фото
Off-line Бобиков Николай
юридическая компания
ответил 30.01.2013 13:16
этот ответ относится к Белинская Оксана

Ты, о Великая Оксана,

Что полнишь сайт ужасным злом,

Твои советы как всегда прекрасны,

И ссылки на законов нормы,

Ты как всегда даешь в попад.

p.s.

- Доктор, у меня болит голова

- Вот ссылка на учебник по головным болям, почитайте там...


0
фото
Off-line Михальчук Богдан
юрист
ответил 30.01.2013 12:39

Может


0
фото
Off-line Белинская Оксана
юрист
Сумы
ответил 30.01.2013 11:59

 Дуже мало інфомації. Скажіть будь ласка, виходячи з ЗУ "про рекламу" які саме виникають у Вас сумніви щодо правильності застосування реклами?  А ось і ссилка для перегляду даного закону: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/270/96-%D0%B2%D1%80/print1359115103231763


0
фото
Off-line Белинская Оксана
юрист
Сумы
ответил 30.01.2013 10:55

Рекламу надавати може. Проте для лікування в особистому порядку  він зможе, якщо у ньогоь є дозвіл і в не робочий час якщо він працює у даній лікарні.


0
фото
Off-line Братковский Клим
адвокат
Киев
ответил 30.01.2013 09:31

Может


0
фото
Off-line Михальчук Богдан
юрист
ответил 30.01.2013 07:19

Дивлячись яку рекламу Ви дасте. Конкретизуйте питання.


0
фото
Off-line Парфенюк Василий
юрист
Киев
ответил 30.01.2013 00:09

Все залежить від тексту реклами та самого лікаря. Медичний заклад має ліцензію на зайняття медичною практикою, всі лікарі, які працюють в такому закладі вважаються його працівниками. Надавати медичні послуги від власного імені без отримання персональної ліцензії на зайняття медичною практикою такі лікарі не мають права.



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?