Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Кредит і поручитель

25.02.2016 23:59

Мир вам! Був взятий кредит у 2008 в банку в іноземній валюті 39000 доларів США на 10 років, бабуся виступила поручителем у власності якої 3-х кімнатна квартира. У 2011 році вияснилось, що виконавча служба уже займається цим кредитом, так як кредит не оплачувався, банк звертається до суду про стягнення боргу солідарно у 2011 році . Через рік 2012 приблизно позичальник загинув. Після цього по рішенню суду стягнення коштів здійснюють з поручителя. Як бути в цій ситуації? Чи є можливість погасити кредит так як настала смерть позичальника? Якщо  позичальник був застрахований, кредит не повиині сплачувати у звязку зі смертю позичальника? де це можна знайти. Колектори приїхали, почали стверджувати що договору по кредиту більше не має,(( хоча дійсний договір до 2018,можливо є інші моменти припинення договору)) вам потрібно висилятися, або викупляти у нас квартиру за 18000 доларів США, вона у нашій власності, показали тільки Витяг що квартира їх. Чи правомірні дії колекторів? Вважаю дії колекторів не правоміні,не закріплено законом України про їхню діяльнісь Благодарю.

Доповнення....... Виконавче провадження про стягнення коштів, а не квартири і виселення бабусі. В цьому випадку стягують лише кошти,так виходить.


г. Золотоноша



Возможно Вам будут полезны следующие видеоконсультации

заберет ли банк деньги с депозита за кредит и может ли банк забрать автомобиль и как этого избежать
заберет ли банк деньги с депозита за кредит и может ли банк забрать автомобиль и как этого избежать
В этом ролике мы продолжаем отвечать на Ваши вопросы в контексте бесплатной онлайн консультации. Проблемы с банками...
Панасюк Сергей (юрист)
г. Киев
Банк угрожает, что делать?
Банк угрожает, что делать?
На Ваши вопросы отвечает: Сергей Анатольевич Панасюк  Доктор философии в области права (к.ю.н.) глава правления...
Панасюк Сергей (юрист)
г. Киев
Банк подает в суд за неуплату кредита. Что делать? - Сергей Панасюк
Банк подает в суд за неуплату кредита. Что делать? - Сергей Панасюк
В этом ролике мы затронем вопросы – что же Вас ждет если Вам пришло письмо из суда (о неуплате кредита) Если...
Панасюк Сергей (юрист)
г. Киев
Суд по кредиту. Банк выиграл. Что делать? - Сергей Панасюк
Суд по кредиту. Банк выиграл. Что делать? - Сергей Панасюк
В этом ролике мы затронем вопросы – что же Вас ждет если Вы проиграли суды банку или прошли сроки подачи жалобы...
Панасюк Сергей (юрист)
г. Киев
Что делать, если у вас просрочка по кредиту?
Что делать, если у вас просрочка по кредиту?
В случае, если у вас кредит с открытыми просрочками по платежам и банк подает на вас в суд - обязательно напишите...
Панасюк Сергей (юрист)
г. Киев

Ответы юристов

0
фото
Off-line Сильванович Сергей
адвокат
Киев (также Киевская область )
ответил 26.02.2016 10:30

Мир Вам!

Наразі, видно, що Ви дещо доповнили інформаціэю своє запитання. Отже, спробую доповнити і свою консультацію.

І так, у випадку, якщо з позичальником був укдладений договір стахування за яким були застраховані кредитні зобовязання, що випливають із договору кредиту, то слід (було) звертатися до відповідної (з якою укладенео договір страхування) страхової скомпанії. В такому випадку, страхова компанія зобовязана платити непогашену частину кредитної заборгованості.  Інформацію з цього приводу (правда дещо абстрактну) можна знайти у ЦК України (Глава 67статті 979-999), Законі України "Про страхування". Також, така інформація повинна бути відобрахена у договорі страхування, кредитному договорі, договорі поруки, іпотеки, які були укладені між позичальником та бабусею. Разом із цим звертаю увагу, що в даних документах не має такого положення, як те, що у випадку смерті позичальника, кредит не повинні сплачувати, оскільки, якщо із позичальником укладено договір страхуванян (кредитних ризиків), то як було вище зазначено, погасити кредит зобовязана страхова компанія.

Щодо квартири, Вам слід мати на увазі таке.

З кватрири можуть виселити лише за рішенням суду, і майте на увазі, не за тим по якому, у Вашрому випадку, стягнено заборгованість за кредитним договором. Тому, поки не не пройде суд про виселення, підстав для такого виселення не має. Тому, колектори в такий спосіб здійснюють залякування - такі дії колекторів можна сміливо кваліфікувати як неправомірні, у звязку із чим можна звернутися до Нац поліції. 

У мене до Вас додаткове/уточнююче запитання: як проходило виконавче провадження? (наприклад: чи приходили держвиконавці для здійснення опусу квартири бабусі?) Якщо маєте копії документів п овиконавчому провадженню, то скиньте мені лише копію порстанови про відкритят виконавчтого провадження! Аналіз цих документів та обставин  дась можливість встановити достовірнішу інформацію про правовий режим власніків бабусиної квартири та правові підстави дій самих колекторів?

А взагалі, Ваша ситуація цікава, хочи і не зовсім приємна по свої суті (для Вас і бабусі). 

Додатково зауважу, повністю погоджуюся із колегами юристами, що для надання Вам глибокої консультації, необхідно вивчати "бамагі" (документи). 


0
фото
Off-line Bogdan Serdyuk
адвокатское объединение
Киев (также вся Украина и временно оккупированные территории)
ответил 26.02.2016 10:21

Добридень!

Із описаної ситуації можу майже стверджувати, що колектори "беруть на понт" (народним жаргоном).

Так вважаю тому, що навіть за теоретичної наявності в них права власності на квартиру, такі б виселили вже давно їхнього боржника (ще у 2012 році). Доречі, такими речами займаються виключно органи ДВСу і тільки після рішення суду про стягнення коштів і не інакше!

Раджу Вам отримати витяг з реєстру прав власності на вказане майно, а також раджу додатково і письмово звернутись до місцевого ВДВСу з приводу наявності в них відповідного виконавчого провадження (по описаним обставинам), а також до місцевого райсуду (по поручителю) та по райсуду місця реєстрації  позичальника (на момент 2008 року) з приводу винесення ними за останні 8 років відповідних судових рішеннь по поручителю та боржнику (відповідно).

Якщо вказані вище державні інстанції не підтвердять зазначених у питанні фактів, то потрібно звертатись на колекторів до правоохоронних органів (поліції) за ознаками ст.355 КК України.

Відповідь: ні, не правомірні.

Для початку, десь так.

Корисні для Вас ресурси тут ...

http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/393/96-%D0%B2%D1%80

http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/606-14

https://trade.informjust.ua/vpdoc/getdoc.aspx

http://www.freelawyer.ua/news/708

http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/2341-14

Зможу допомогти у супроводженні Вашого питання.

Якщо моя відповідь Вам допомогла, залишайте подяку у графі "Відгуки".


0
фото
Off-line Максимик Михайло Петрович
юридическая компания
Запорожье (также Дніпропетровськ, Мелітополь, Миколаїв, Київ)
ответил 26.02.2016 05:40
Для початку треба розібратися, чи справді квартира була вже вилучена з власності бабусі (бо Вам показували ніби-то витяг з Реєстру...). Нехай бабуся звернеться в РС за наданням витягу їй. Плюс потрібно отримати копії судових рішень, які стосуються справи! Без цих документів про щось говорити нема сенсу.
0
фото
Off-line Мороз Виктор
адвокатское объединение
Киев (также вся Украина)
ответил 26.02.2016 04:13

Необходимо анализировать документы по Вашему вопросу, однако, договора факторинга, по которым, вероятно, право требования было передано от банка коллекторам можно признать недействительными.


0
фото
Off-line Сильванович Сергей
адвокат
Киев (также Киевская область )
ответил 26.02.2016 00:39

І, Вам Мир!!! 

Спочатку зауважу увагу на незовсім зрозумілому запитанні - "він був застрахований"? Запитання дещо "риторичне", оскільки звучить не у питальній формі, а скоріше, у стверджувальній. Проте, був він застраховани, чи не був, це у Вашій ситуації навряд чи допоможе, а інформацію про це, навряд Ви десь знайдете. Якщо суть запитання зводиться всеж таки до запитання чи повинен був позичалольник застрахуватися при отриманні кредиту, то моя відповідь буде такою - ні. 

Як же ж бути в цій ситуації? 

Вам слід знати, що за борги померлої фізичної особи відповідають також його спадкоємці. Тобто, разом із бабусею, повинні відповідати за кредитним зобовязанням і спадкоємці позичальника.

Із вищезазначеного слідує, що у випадку смерті позичальника, ці події не можуть бути підставою, як Ви виразились, "погашення кредиту". 

В даному випадку можна залучати до сплати боргу спадуоемців позичальника, які разом із бабусею будуть погашати борг. А бож, коли бабуся погасить повністю борг, то вона може звернутися до спадкоємців з вимогою відшкодувати їй суму, яку вона погасила по кредиту (так зване право поручителя, який виконав зобовязання).

Щоб залучити спадкоємців до виконання обовязку з погашення кредиту, слід звернутися до виконавчої служби або навіть і до суду. 

Тако ж, вважаю за доцільне, у Вашому випадку порекомендувати Вам звернутися безпосередньо до місцевого юриста/адвоката (якщо дійсно ця ситуація для вас є делыкатною), для того щоб вони 9на місці) ретельно проаналізувати судове рішення, матеріали судової справи та взагали обставини судового розгляду. Можливо вдясться знайти підстави для перегляду судовго рішення, чи визнанян поруки недійсною або припиненою, тощо (навіть не дивлячись на строки прийняття рішення та тривання на даний час виконавчого провадження). 



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?