Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Оренда

28.01.2013 15:03
Доброго дня, шановні юристи! Підкажіть будь-ласка, місцезнаходженням юридичної особи повинно бути лише нежитлове приміщення (офісне, чи обладнане як таке),.. чи можливе орендування приміщення й з житлового фонду?
Дякую!



Возможно Вам будут полезны следующие видеоконсультации

Проблемы с ЖЭКами. Как их решить? Сергей Панасюк.
Проблемы с ЖЭКами. Как их решить? Сергей Панасюк.
В этом ролике мы поговорим о проблемах с ЖЭКами, о качестве коммунальных услуг и как бороться с ЖЭКами Запомните...
Панасюк Сергей (юрист)
г. Киев

Ответы юристов

0
фото
Off-line Калман Денис
адвокат
Киев
ответил 29.01.2013 09:55

Відповідно до ст. 6 Житлового кодексу України, Жилі будинки і жилі приміщення призначаються для постійного проживання громадян, а також для використання у встановленому порядку як службових жилих приміщень і гуртожитків. Надання приміщень у жилих будинках для потреб промислового характеру забороняється.

Згідно ст. 813 Цивільного кодексу України, Якщо наймачем житла (помешкання, зокрема квартира або її частина, житловий будинок або його частина) є юридична особа, вона може використовувати житло лише для проживання у ньому фізичних осіб.

 Враховуючи цільову направленість щодо викораистання житлового фонду, юридичній особі орендувати житлове приміщення в якості офісу не рекомендую.


0
фото
Off-line Тамошюнас Андрей
адвокат
Харьков
ответил 28.01.2013 17:28

Якщо Ви плануєте отримувати статус платника ПДВ та не хочете мати проблеми з податковими органами, у такому випадку краще відмовитись від ідеї з орендою приміщення житлового фонду!!!


0
фото
Off-line Гудима Дмитро
юридическая компания
Львов
ответил 28.01.2013 15:18

Законодавство не передбачає обмежень щодо того, які приміщення орендувати - житлові чи нежитлові. Однак, до власника житла, яке здане в оренду юридичній особі для підприємницької діяльності (не для формальної фіксації адреси у документах, а саме для здійснення діяльності), може виникнути питання, щонайменеше, з боку виконавчих органів місцевого самоврядування та постачальників ЖКП, оскільки:

1. На використання житлового приміщення як нежитлового повинен бути дозвіл органу місцевого самоврядування (у Львові так обходять вимогу про необхідність переведення приміщення з житлового у нежитловий фонд, яке здійснюється через рішення сесії відповідної ради, а дозвіл на використання житлового приміщення як нежитлового дають виконавчі органи ради).

2. Тарифи на ЖКП для фізичних осіб і для юридичних осіб - різні. Відтак, з часу початку здійснення юридичною особою діяльності у житловому приміщенні для власника тарифи на ЖКП суттєво зростають.

Крім того, деякі види підприємницької діяльності заборонено здійснювати у житлових приміщеннях / приміщеннях житлових будинків.


0
фото
Off-line Литвинов Ростислав
юрист
Харьков
ответил 28.01.2013 15:13
Доброго Вам дня! Визначення місцезнаходження юридичної особи є у ЦКУ (ст. 93) і у Законі про держреєстрацію (ст. 1). Цивільний кодекс визначає так - фактичне місце здійснення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне управління діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) і здійснення управління і обліку.  Закон про держреєстрацію визначає так - адреса органу чи особи, які відповідно з установчими документами юридично особи чи законом виступають від його імені (виконавчий орган).

Також, за місцезнаходженням юридичної особи визначається місце виконання зобов'язання (ст. 532 ЦК), підсудність спорів, місце сплати податків тощо. Місцезнаходженням юридичної особи визнається місцезнаходження її органу - при цьому не вказано якого саме органу - виконавчого органу чи загальних зборів, або наглядова рада. Звичайно під органом розуміється виконавчий орган - одноособовий (директор) чи колегіальний (правління). При цьому місцезнаходженням юридичної особи може бути місцезнаходження особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені. Відповідно до ч. 2 ст. 92 ЦК юридична особа може набувати цивільні права та обов'язки і здійснювати їх через своїх учасників.

Враховуючи вищезазначене, якщо виконавчий орган одноособович, тобто директор, то можно вказувати його доманшю адресу!


0
фото
Off-line Астафьев Ярослав
юрист
Сумы
ответил 28.01.2013 15:05

Юридическим адресом должен быть адрес места нахождения постоянно действующего исполнительного органа - генерального директора, соответственно это может быть и его домашний адрес.



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?