Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов
 
Украина

Межа

23.11.2013 16:09

У 1992 році по сусідству зі мною жив старий дід і у нього впав забор (25метрів завдовжки) і він попросив мене його загородити в обмін не те що віддасть мені трохи своєї земельної ділянки, а точніше 0,3 сотки. так і домовилися, письмово не оформили наш догорір ,а є тільки свідки. вскоре цей дід помер в спадщину вступила дочка і будинок цей продала новому власнику, а згодом його знову перепродали в 2004 році знову новому власнику. тепер цей власник вимагає у мене відновити колишні межі і навіть подав заяву до суду про відновлення порядку землекористування. Допоможіть будь ласка шановні юристи, що робити чи уступить йому ці 0,3 сотки і визнати позов чи можна якось доказати що не було ніякого самозахвату, а була усна угода між мною та померлам колишнім власнком і як це зробити.

 

Доступные специалисты в области земельного права

Ответы юристов

0
фото
Off-line Скачков Максим
юрист
Львов
ответил 25.11.2013 12:34

1. Відповідно до ст. 107 ЗК, основою для відновлення меж є дані земельно-кадастрової документації.

2. Проте відповідно до ч. 2 ст. 108 ЗК, власники сусідніх земельних ділянок можуть користуватися межовими спорудами спільно за домовленістю між ними. До того часу, поки один із сусідів зацікавлений у подальшому існуванні спільної межової споруди, вона не може бути ліквідована або змінена без його згоди.

3. Межові спори, як і спори щодо розділу спільного майна подружжя - це судова тяганина, яка може тривати роками, проходити по декілька разів всі інстанції, прокуратури тощо. Найкраще все вирішити без суду, тим більше, що вам жити поруч ще не один рік. 

4. Я так розумію, що оскільки дочка вступала в спадщину, вона мала оформлювати новий технічний паспорт, а технік повинен був вимірювати їх садибу та вказати розміри в техпаспорті. Відповідно і після купівлі-продажу в новому техпаспорті мали зазначити межі згідно існуючого забору. Дивиться, чи є в додатках до позову копія техпаспорту. Чим він обгрунтовує позовні вимоги?

5. Треба також зважати на передбачений ЦК УРСР термін 3-річної позовної давнини, яким дід або донька не скористалися, якщо вони вважали, що їх права були порушені. Тут якраз використовуйте свідків, тільки розумно, наприклад, ці свідки і допомагали у встановленні забору, тобто знали напевно, а не через треті вуха.

6. Ви також можете продати чи подарувати будинок іншій особі, і ця особа вже ніякого відношення до діда не буде мати. Але садиба вже буде подарована в тих межах, які зазначить технік БТІ. А щоб не було в документах самозахвату, заздалегіть проконсультуйтесь в БТІ, приватному чи комунальному. Як це робиться в Україні в наші часи, напевно, всі знають.Консультации, которые могут быть Вам интересны

строительство на "меже"
Наша соседи хотят построить на "меже" (совершенно не отступая от места забора) цех. Они без...

Расстояние до межи
Здравствуйте. Подскажите, на каком расстоянии до межи участка или до постройки, должна быть...

Право доступа к стене на меже
Стена моей пристройки (частное домовладение) находится на меже. Строительство было выполнено...

Чи можна скасувати держ.акт на земля (встановлення меж)
Доброго дня, мене цікавить земельне право, а саме чи можна в судовому порядку, аналювати...

Как определить межу между земельными участками, если они не приватизированы
Здравствуйте. У меня частный дом, земля под домом не приватизирована, у соседей рядом аналогично....

закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов

 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?