Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Списки должников

04.02.2016 22:35

имеет ли право организация вывешивать списки должников с указанием времени и суммы долга на всеобщее обозрение?как поступить в таком случае?


г. черкассы

Комментарии автора вопроса

05.02.2016 00:08      комментарий относится к Мороз Виктор
учитывается ли в данном случае то,что изначально были вывешены объявления о том,что будут обнародованы списки?надо ли собрать подписи других должников или достаточно от одного лица?возможно ли для начала предъявление претензии в устной форме?с какими аргументами правильно это сделать?

04.02.2016 23:47      комментарий относится к Мороз Виктор
что и как предпринять в такой ситуации?



Возможно Вам будут полезны следующие видеоконсультации

Проблемы с ЖЭКами. Как их решить? Сергей Панасюк.
Проблемы с ЖЭКами. Как их решить? Сергей Панасюк.
В этом ролике мы поговорим о проблемах с ЖЭКами, о качестве коммунальных услуг и как бороться с ЖЭКами Запомните...
Панасюк Сергей (юрист)
г. Киев

Ответы юристов

0
фото
Off-line Дрозач Екатерина
адвокат
Днепропетровск
ответил 05.02.2016 14:41
Доброго дня! Закон України «Про захист персональних даних» - персональні дані - відомості чи сукупність відомостей про фізичну особу, яка ідентифікована або може бути конкретно ідентифікована; Стаття 5. Об'єкти захисту 1. Об'єктами захисту є персональні дані. 2. Персональні дані, крім знеособлених персональних даних, за режимом доступу є інформацією з обмеженим доступом. Стаття 14. Поширення персональних даних 1. Поширення персональних даних передбачає дії щодо передачі відомостей про фізичну особу за згодою суб'єкта персональних даних. 2. Поширення персональних даних без згоди суб'єкта персональних даних або уповноваженої ним особи дозволяється у випадках, визначених законом, і лише (якщо це необхідно) в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини. 3. Виконання вимог встановленого режиму захисту персональних даних забезпечує сторона, що поширює ці дані. ДАЛІ...Кодекс України про адміністративні правопорушення: Стаття 188-39. Порушення законодавства у сфері захисту персональних даних Неповідомлення або несвоєчасне повідомлення Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини про обробку персональних даних або про зміну відомостей, які підлягають повідомленню згідно із законом, повідомлення неповних чи недостовірних відомостей - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб’єктів підприємницької діяльності - від двохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Невиконання законних вимог (приписів) Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини або визначених ним посадових осіб секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо запобігання або усунення порушень законодавства про захист персональних даних - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб’єктів підприємницької діяльності - від трьохсот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Повторне протягом року вчинення порушення з числа передбачених частинами першою або другою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, - тягне за собою накладення штрафу на громадян від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб’єктів підприємницької діяльності - від п’ятисот до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Недодержання встановленого законодавством про захист персональних даних порядку захисту персональних даних, що призвело до незаконного доступу до них або порушення прав суб’єкта персональних даних, - тягне за собою накладення штрафу на громадян від ста до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб’єктів підприємницької діяльності - від трьохсот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною четвертою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, - тягне за собою накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. ДОРЕЧІ: Дарницький районний суд м. Києва, розглянувши протокол про адміністративне правопорушення згідно з вимогами Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), що був складений завідувачем відділу контролю Управління з питань захисту персональних даних Секретаріату Уповноваженого, своєю постановою від 11.09.2015 визнав винним голову правління ОСББ «Успіх‑2007» у порушенні законодавства про захист персональних даних. У ході судового розгляду було встановлено, що Голова Правління ОСББ «Успіх‑2007» розмістив список мешканців будинку, які мають заборгованість зі сплати за житлово-комунальні послуги, на інформаційному стенді цього будинку. Дослідивши матеріали вказаної справи, суд дійшов висновку, що голова правління «Успіх–2007», будучи відповідальним за зберігання персональних даних мешканців будинку, не забезпечив належний рівень їх захисту, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 188–39 КУпАП, а саме: не дотримався встановленого законодавством про захист персональних даних порядку захисту персональних даних, що призвело до порушення прав суб’єктів на захист своїх персональних даних від незаконної обробки. Постанову дивиться тут : http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/50886437
0
фото
Off-line Мороз Виктор
адвокатское объединение
Киев (также вся Украина)
ответил 05.02.2016 10:41

В устной форме Ваша претензия останется незамеченной. Должжник может действовать самостоятельно. Объявление о том, что будут вывешены списки не предотвращает нарушения прав, допущенного вывешиванием списков. Аргументацией должно быть нарушение личных неимущественных прав.


0
фото
Off-line Мороз Виктор
адвокатское объединение
Киев (также вся Украина)
ответил 04.02.2016 23:51

Направить организации письменную претензию с требованием прекратить нарушение Ваших прав.


1
фото
Off-line ООО "ЮК-РЕЙН"
юридическая компания
Киев (также Все регионы Украины)
ответил 04.02.2016 23:29

А что за организация и зачем она єто делает (как аргументирует)? 


0
фото
Off-line Мороз Виктор
адвокатское объединение
Киев (также вся Украина)
ответил 04.02.2016 22:44

Такие действия не правомерны, поскольку влекут разглашение конфиденциальной информации.



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?