Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

На посаду вчителя англ мови прияняли вчителя, коли інший був у декреті

26.01.2016 22:28
Я працювала у школі на посаді вчителя англ мови 6років,потім пішла у декретну відпустку,зараз моій дитині 6місяців,я хочу вийти на неповний робочий день,але з'ясувалося,що директор допустила помилку(в наказі не вказала що бере іі на період декретноі відпустки,а прийняла на моє місце. Тепер вона йти не хоче і вимагає годтни які читала,але школа малокомплектна і годин на неі на мене немає. В неі вища освіта по анг,а у мене початкова по анг,але вища по світовій літературі,укр мові і укр літературі. Якщо вона подасть на суд,які можуть бути ситуаціі. Я можу притендувати на мвоі години?
г. Градижск



Доступные специалисты в области конституционного права

Ответы юристов

0
фото
Off-line Лада Валерия
юрист
Киев
ответил 27.01.2016 17:32
ответ исправлен 27.01.2016 17:33

Доброго дня!

Зрозумійте, що те що роботодавець не зазначив в наказі тієї жінки про строковість трудових відносин, це його помилка, і до Вас вона не має відношення.

Якщо Ви хочете вийти на роботу на неповний робочий день, пишіть заяву, і Вас в обов'язковому порядку зобов'язані поновити.

Вас не можуть звільнити. Та ніякого значення не має вища освіта тієї жінки.

Відповідно до частини третьої статті 2 Закону України "Про відпустки" право на відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трьох забезпечується через гарантоване надання відпустки відповідної тривалості, під час якої за жінкою зберігається місце роботи (посада).

Кодекс законів про працю Стаття 184. Гарантії при прийнятті на роботу і заборона звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей

Звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років -частина шоста статті 179), одиноких матерів при наявності дитини віком до чотирнадцяти років або дитини-інваліда з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов'язковим працевлаштуванням. 

=========

Щодо ситуації з тієї жінкою. Тут можливо багато варіантів, треба дивитись на всі документи в наявності.

Роботодавець має право укласти на період вказаної відпустки строковий трудовий договір з іншим працівником

  Згідно із ст.24 КЗпП України укладення трудового договору оформляється наказом чи розпорядженням. При укладенні трудового договору на визначений строк цей строк встановлюється погодженням сторін і може визначатися як конкретним терміном, так і часом настання певної події(наприклад повернення на роботу працівниці з відпустки по вагітності, родах і догляду за дитиною).

Якби роботодавець оформив все правильно, а саме в наказі про прийняття працівника на "декретне місце" зазначив, що трудовий договір укладається до дня фактичного виходу на роботу основного працівника, який перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, то її б звільняли за п. 2 ст. 36 КЗпП України (причина звільнення як закінчення строку трудового договору).

У вашому випадку, жінку прийнято на роботу без визначення строку дії трудового договору, тобто безстроково.

Варіанти:

1. Школа її не звільняє, і Ви будете працювати разом. Нагадую, Вас не можуть звільнити.

2. Може в наказі й не зазначено про строковість трудових відносин, але в її заяві про прийняття на роботу ці відомості зазначаються. Тобто, може  вона написала заяву про прийняття на роботу за строковим договором.

Роботодавець звільняє її за п. 2 ст. 36 КЗпП України. Вона подає в суд позов про скасування наказу, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу. В позові зазначає, що відповідач визначив причину звільнення як закінчення строку трудового договору, що не відповідає дійсності, оскільки згідно наказу  її було прийнято на роботу без визначення строку дії трудового договору. 

Школа, як відповідач, може намагатись довести правомірність такого звільнення, спираючись на те, що вона знала що це місце тимчасове, що підтверджує заява про прийняття на роботу, де вона висловлює свою волю про прийняття на роботу за строковим договором. А в наказі про прийняття на роботу допущена помилка, яку школа, як роботодавець виправить.

Крім того, яким чином знайшли цю жінку на посаду вчительки, може при пошуку працівника школа зазначала (коли висували вакансію), що ця посада тимчасова вільна, що посада "декретна".

Тобто, школі треба зазначити та навести усі докази, які б підтверджували, що між школою та працівницею склалися відносини по строковому трудовому договору, і що між ними це було погоджено.

=====

В любому випадку, якщо її звільнять, а за судовим рішенням поновлять - на Вас це не як не вплине. Школі доведеться її працевлаштувати, а Вас не мають права звільнити. Доведеться працювати разом.

Якщо є додаткові питання чи додаткова інформація, пишіть.



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?