Платные услуги юристов
Заполните форму, и мы подберем Вам юриста


или позвоните нам: +38 067 209-77-11
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов


 
Украина

Переміщення працівника

23.01.2013 10:10
Добрий день!підкажіть, будь ласка, чи можливе переміщення з посади сторожа на посаду прибиральниці без згоди працівника. Чи це одна категорія технічних працівників, адже характер праці різний і людина може відмовитися на переміщення за станом здоровя? Якщо працівник сам погодиться на перемещіння, як це оформити? Його заявою на переміщення та наказом керівника? Дякую!
 
 



Ответы юристов

0
фото
Off-line Алпатьева Наталья
адвокат
Киев
ответил 25.01.2013 07:26

Взагалі переведення та переміщення це дві різні речі. Якщо переведення без згоди працівника не допускається, то переміщення проводиться без згоди працівника, оскільки це робиться в межах одного підприємства та згідно кваліфікації працівника. Щоб було зрозуміло. Якщо після закінчення ВНЗ  в дипломі зазначено викладач англійської та іспанської мови, то дана особа може влаштуватися в школу на посаду викладача інспанської мови, а потім без згоди переміщена в даному закладі на посаду викладача англійської мови. Переведення це інша річ. Переведення на іншу посаду не обумовлену трудовим договором та за іншим фахом - це істотна зміна умов праці, про яку працівник попереджається за два місяці. Крім того, повинно бути обгрунтування з боку роботодавця. Наприклад, коли посада скорочується.  А там вже від Вас залежить. Або ви погоджуєтесь, та Вас переводять на іншу посаду, або ні і тоді Вас звільняють за п.6 ст.36 КЗпП.


0
фото
Off-line Кисель Дмитрий
юрист
Киев
ответил 23.01.2013 14:30
этот ответ относится к Музыченко Евгения

Підсумуємо наш з Вами діалог:

де-юре, переведення працівника з однієї посади на іншу, за умови отримання тільки усного погодження (без написання відповідної заяви) на таке переведення, є можливим.

де-факто, таке переведення без отримання письмової згоди працівника (написання відповідної заяви) неможливе!


0
фото
Off-line Музыченко Евгения
юрист
Киев
ответил 23.01.2013 12:15
этот ответ относится к Кисель Дмитрий

Шановний Дмитро! Відповідаю на Ваше питання.

У  своїй відповіді я наголошувала на тому, що законодавством України передбачено надання згоди працівника, але не встановлено саме форму надання такої згоди, що означає те, що згода може буди виражена в довільній формі (як письмовій так і усній). Крім того, зазначаю, що я сама вважаю, що письмова згода необхідна, оскільки допоможе уникнути подальших можливих непорозумінь (про що також я вказала у відповіді).

Як аналогію можу привести наступний приклад. Працівник приходить влаштовуватися на роботу, але ж не на кожному підприємстві підписується трудовий договір. Відповідно до ч. 3 ст. 24 КЗпП укладення трудового договору оформлюється шляхом видання наказу, або відповідно до ч. 4 навіть якщо наказ не оформлений але працівник допущений до роботи трудовий договір теж вважається укладеним, але ж домовленість про трудові обовязки, оплату праці, нормування праці, час відпочинку, і т.д. була усною. Тут теж непогано було б оформити усі домовленості письмово. Теж саме і з переведенням, на основі усної згоди за допомогою наказу можна перевести працівника на іншу посаду. Я і сама не рекомендую цього робити, але немає норми, яка б змушувала роботодавців письмово отримувати згоду від працівника.


0
фото
Off-line Кисель Дмитрий
юрист
Киев
ответил 23.01.2013 11:55
этот ответ относится к Музыченко Евгения

Шановна, Євгенія! А можна дещо детальніше роз'яснити момент про отримання усної згоди працівника на переведення?! Смоделюємо ситуацію: громадянин А працює на підприємстві Б, на посаді двірника. В той же час, на цьому ж підприємстві звільняється начальник відділу двірників, тобто, його посада стає вакантною. Враховуючи наявність необхідної технічної освіти у гр. А, певного періоду роботи на даному підприємстві, а також задовільні трудові показники, йому пропонують (усно!) перейти на посаду начальника відділу двірників. Громадянин А погоджується (також, усно!). Яким чином, без отримання письмової згоди, Ви пропонуєте (допускаєте можливість) перевести працівника з однієї посади на іншу???


0
фото
PRO
Off-line Ковтун Наталия
юрист
Киев
ответил 23.01.2013 10:43

без согласия работника переводить с должности на должность нельзя. Должно быть от него заявление и директор после заявления своим приказом перервдит его другую должность с занесением соответствующей записи в трудовую книжку.



С уважением Ковтун Наталия, 0502352055, natalo4kakovtun@yandex.ru
Показать контактную информацию
0
фото
Off-line Музыченко Евгения
юрист
Киев
ответил 23.01.2013 10:31

 

При прийняття на роботу  працівник бере на себе зобов'язання виконувати роботу, визначену трудовим договором (ст. 21 КЗпП). Водночас ст. 31 КЗпП встановлено, що власник підприємства або уповноважений ним орган (далі – власник підприємства) не має права вимагати від працівника виконання роботи, не обумовленої трудовим договором, тобто не має права виходити за межі трудового договору, який визначає обов'язки працівника, зокрема з урахуванням спеціальності, кваліфікації, посади. Зазначаю, що під трудовим договором можна розуміти і просто усну домовленість працівника та роботодавця відповідно до ст. 24.

Пункт 31 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами трудових спорів» від 6 листопада 1992 р. № 9 (далі – Постанова № 9) містить роз'яснення, що переведенням на іншу роботу вважається доручення працівникові роботи, що не відповідає спеціальності, кваліфікації чи посаді, визначеній трудовим договором.

Переведення на іншу роботу передбачає зміну істотних умов трудового договору, тому вимагає згоди працівника (частина перша ст. 32 КЗпП). При цьому законодавством, зокрема ст. 33 КЗпП, визначено випадки, коли переведення може здійснюватися без згоди працівника.

Законодавством про працю не встановлено форму надання згоди працівника на переведення, така згода може бути висловлена як в усній, так і в письмовій формі. З метою уникнення непорозумінь та трудових спорів раджу все ж таки отримати згоду працівника в письмовій формі, оскільки тоді в наказі можна послатися не на усну згоду працівника, яку в разі спору буде важко довести, а на письмово зафіксовану згоду, що буде незаперечним доказом.

Законодавство України не містить переліку підстав, які допускають переведення працівника за його згодою. Отже ініціатором переведення може бути як сам працівник, так і власник підприємства, тобто той, хто зацікавлений в такому переведенні.


0
фото
Off-line Кисель Дмитрий
юрист
Киев
ответил 23.01.2013 10:17

Якщо працівник погоджується на таке переведення, то жодних питань виникати не повинно - нехай пише заяву: "Прошу перевести мене з посади сторожа на посаду прибиральника", плюс наказ директора по особовому складу про переведення.

Якщо працівник згоди на таке переміщення не надає, то перевести його "насильно" Ви не зможете, т.я. при такому переведенні змінюються істотні умови праці (як Ви самі сказали: "інша категорія працівників, інший характер роботи", тобто по суті, інша робота, хоча і на тому ж підприємстві).

Вибачте, що дуже стисло.


0
фото
Off-line Нурієв Самір
юрист
Борисполь
ответил 23.01.2013 10:14

Без згоди не можливо.

Оформляється заявою та наказом.


0
фото
Off-line Кириченко Иван
ответил 23.01.2013 10:13

Ні не можна.  Оформлюється наказом про переведення, підставою якого є заява працівника.



Консультации, которые могут быть Вам интересны

Звільнився основний працівник,, чи мають право взяти іншого працівника
Звільнився основний працівник, я працювала 3 роки на його місці, чи мають право взяти іншого...

Переміщення у інший відділ на рівнозначну посаду жінки яка перебуває у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею 3-го віку
Доброго дня! Прошу допомогти мені у вирішенні такого питання. Я працюю у державній установі. На...

Пенсія за вислугу років мед.працівника
Шановні юристи. Пішла на пенсію за вислугою років. Все життя працювала лікарем. Зараз...

Звільнення працівника в період лікарняного відповідно до п.5 ст.40 КзПП
Доброго дня! Необхідна консультація з приводу трудового законодавства. Працівник – керівного...

Переміщення в інший відділ
Чи має право керівник державного органу перевести /звільнити мене з займаної посади при...

закрыть

Поделись этим вопросом с друзьями:

Категории вопросов





Горячая линия

  • пн-пт с 9-00 до 20-00
  • +38 067 209-77-11



2011 - 2014    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Уже зарегистрированы?