Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Тлумачення термінів/слів КК України

23.01.2016 23:52

Вітаю.
У кримінальному кодексі і не тільки, інколи зустрічаються такі терміни/слова, як; «негайно», «якнайшвидше» і т. Д.
Як треба розуміти чи тлумачити, «негайно» — це скільки? Одна година чи доба? і чи може під даними термінами рахуватися шість місяців?
Дякую.

Стаття 100. 1. Речовий доказ, який був наданий стороні кримінального провадження або нею вилучений, повинен бути якнайшвидше повернутий володільцю.


г. Kiev



Доступные специалисты в области уголовного права и процесса

Возможно Вам будут полезны следующие видеоконсультации

Могут ли посадить за долг банку?
Могут ли посадить за долг банку?
В этом ролике мы поговорим возможной криминальной ответственности за неуплату кредита Один из часто задаваемых...
Панасюк Сергей (юрист)
г. Киев

Ответы юристов

0
фото
Off-line Дрозач Екатерина
адвокат
Днепропетровск
ответил 24.01.2016 15:14
Доброго дня! В Вашому другому реченні слова "...і т.д." - мають суттєве значення, бо там зазначається "крім випадків, передбачених статтями 160-166, 170-174". "Негайно" - це терміново, без затримки, без зволікань. Так, клопотання про арешт тимчасово вилучено майна повинно бути подано не пізніше наступного робочого дня після його вилучення, інакше майно має бути негайно повернуто особі. "Якнайшвидче" - якомога швидко. На мою думку, і, вважаю, колеги зі мною погодяться, 6 місяців ніяк не може вважатися "негайним" або "якнайшвидчим". Вибачте за приклади, але для порівняння строк в 6 місяців встановлений для прийняття спадщини, а якщо людина відсутня в житловому приміщенні понад 6 місяців - можна через суд визнавати за нею втрату права користування ним. В обох випадках Закон не вважає строки в 6 місяців "негайними" або "якнайшвидчими". Отже, якщо ж у Вас виникло таке "негайно" строком у 6 місяців - то раджу Вам з'ясувати підстави неповернення майна у слідчого/прокурора, а у разі відсутності підстав (тих самих, зазначених в "...і т.д.") - оскаржувати такі незаконні дії. Тимчасово вилучене майно повертається особі, у якої воно було вилучене за постановою прокурора, якщо він визначє вилучення майна безпідставним; за ухвалою слідчого судді/суду в разі відмови у задоволення арешту цього майна; у разі скасування арешту; якщо не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна не було подане клопотання слідчого/прокурора про його арешт; якщо слідчий суддя/суд протягом 72 годин з дня находження до суду клопотання не постановив ухвалу про арешт майна. Якщо ж на майно було-таки накладено арешт - Ви можете заявити клопотання по скасування повністю або часткого арешту, тобто оскаржити це судове рішення. Успіхів Вам та всього найкращого!
0
фото
Off-line Мороз Виктор
адвокатское объединение
Киев (также вся Украина)
ответил 24.01.2016 01:24

Единой позиции по толкованию данных терминов ни ЕСПЧ, ни украинские суды пока не сфорировали, сущность этих терминов сводится к минимально возможному по срокам отрезку времени, за который при обычных условиях возможно осуществление того или иного процессуального действия. Т.е, если обоснуете, что что-то можно сделать за 1 час, то 1 час, а если только за 6 месяцев, то за 6 месяцев.


0
фото
PREMIUM
Off-line Савенко Евгений
юридическая компания
Киев (также Харьков, Днепропетровск, Львов, Житомир, Винница)
ответил 24.01.2016 00:05
К сожалению, подобные термины в основном нельзя определить в конкретных часах, днях и т.д., ибо они являются оценочными. Толкование же закона - это прерогатива Конституционного суда. Полистайте решения КСУ, возможно там есть и под вашу ситуацию.

С уважением, Савенко Евгений (063) 641-91-77, (050) 529-68-00
Показать контактную информацию

закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?